100 днів до Book Forum Lviv

Організатори Cвята книги розповіли, яким буде 25 Форум видавців і як зміниться найбільша книжкова подія України

Днями відбулася перша цьогорічна зустріч організаторів Форуму видавців із пресою. Окрім тих, що з року в рік творять для нас це Свято книги, на заході були присутні директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Мирослава Туркало та заступник міського голови з питань розвитку Львівської міськради Андрій Москаленко. Разом із президентом ГО “Форум видавців” Олександрою Коваль, програмною директоркою Форуму видавців Софією Челяк та прес-секретаркою проекту Марією Кравченко вони розповіли, яким буде 25 Форум видавців, проведення якого заплановане на 19 – 25 вересня.
Отож, насправді 25 Форуму видавців... не буде! Чому? Бо проект змінюється, як змінюється щоденно все довкола. Відтепер ми з вами відвідуватимемо Book Forum Lviv. Окрім нової назви, захід вже має новий логотип, візуалізацію і навіть нову премію. Замість двох зелених равликів, які супроводжували Форум із 1994 року, тепер бачитимемо відкриту книгу.
“Цей логотип концептуально поєднує в собі чотири стихії: землю, вогонь, воду та повітря, – пояснює Марія Кравченко. – Ми об’єднуємо людей і пропонуємо їм літати з книжками, горіти книжками, пірнати в книжки та зростати з книжками”.
А от премія “Найкраща книга Форуму” відтепер матиме назву BFL Best Book Award. І, як обіцяє Олександра Коваль, цього року ми точно знатимемо володаря гран-прі.
“Ви напевно пам’ятаєте, що журі ось уже три роки поспіль не могло домовитися про те, кому призначити найвищу нагороду. Що ж, тепер такого не буде, – стверджує президент Book Forum Lviv. – Відтепер, якщо журі не зможе визначитися з-поміж кількох книг, я сама обиратиму видання, яке отримає гран-прі BFL Best Book Award. Бо що ж залишається?”.
І оскільки Book Forum Lviv йде в ногу з молодим поколінням, його команда обіцяє значно збільшити активність та інформування підписників у соцмережах. Як бачимо, слова тут не розходяться з ділом, бо ще вчора по обіді на Facebook-сторінці Форуму вже відкрили подію 25 Форуму видавців Book Forum. А користувачі сайту проекту разом із публікацією програми заходів здобудуть нові можливості – додавати події у свій Google-календар і долучатися до тематичних спільнот, зацікавлених у окремих заходах.
Окрім самої події – Book Forum Lviv, Софія Челяк, яка не так давно повернулася з Мадрида, повідомила добру новину – Україні вдалося долучитися до платформи Versopolis. Ця престижна всеєвропейська поетична платформа, яка популяризує молоду поезію, об’єднує 13 фестивалів із 13 країн Європи: Словенії, Словаччини, Македонії, Хорватії, Великобританії, Бельгії, Італії, Польщі, Франції, Німеччини, Австралії, Швеції та Литви. Цього року Форум видавців став членом цієї платформи та представлятиме Україну. Це важливий крок для культурної дипломатії та величезний крок для молодих авторів, адже їхня творчість буде видана різними європейськими мовами за кордоном. Цього року на фестивалі платформи Форум делегував Олену Гусейнову і Катерину Калитко. Натомість до Львова на Book Forum Lviv запросили авторів із Хорватії, Великобританії, Данії та Італії (з нею комунікація в поезії майже не розвинена).
А тепер розповімо, про що ж буде Book Forum Lviv. Фокусною темою події організатори обрали “Ринок свободи”.
“У рамках фокусної теми хочемо поговорити про те, як кожен із нас торгує своїми уявленнями про свободу під тиском обставин, щоразу підвищуючи або знижуючи ставки, – каже програмна директорка Форуму Софія Челяк. – Про те, як визначається ціна свободи залежно від умов торгівлі та суб’єкта, який стає її споживачем. Про спекуляції поняттями свободи, які активно використовують у пропаганді”.
У рамках Book Forum Lviv для вас уже готують 1000 культурних та освітніх заходів, під час яких ви можете поспілкуватися з авторами і придбати книжки. Події проекту традиційно відбуватимуться не лише в Палаці мистецтв, а й на 50 локаціях Львова.
Відкриватиме Book Forum Lviv Президент України Петро Порошенко, що, на думку Олександри Коваль, додасть статусності цій події. Почесними гостями Форуму стануть американські письменниці Марсі Шор та Енн Епплбом. Незмінно на вас чекатиме Міжнародний літературний фестиваль, який відвідають автори з 25 країн, Міжнародний бібліофорум, благодійна акція для людей похилого віку “Третій вік: задоволення від читання” і, звичайно ж, книжковий ярмарок, що об’єднає 250 видавництв з усіх областей України.
Одна з улюблених подій Літфесту – “Ніч поезії та музики non-stop” – цього року має нового куратора –  легендарного Олега “Моха” Гнатіва.
“Він надзвичайно організований! Уже зараз маємо приблизний лайнап із розписаними учасниками, – зауважила Олександра Коваль. – Кілька імен відкриємо вже зараз, решту ще потримаємо в інтризі”.
Отож, одним із гостей події стане гурт Karbido та Юрій Андрухович. Як і обіцяв автор у інтерв’ю нашому виданню, в рамках туру вони презентують у Львові нову програму, створену за найновішим альбомом “Літографії”. Своїм виступом потішать шанувальників “Жадан і Собаки”. Тож можемо сподіватися літературно-музичного двобою класиків – жартома, а чи всерйоз. Ще однією зіркою цієї ночі буде OY Sound System.
Як зазначив під час прес-зустрічі Андрій Москаленко: “Насправді у світі вже не так багато літературних подій, які мали б такий драйв і таку простоту. З кожним роком Форум видавців стає щораз багатшим на події та людей. 25 років – це вік, який ставить ще вищу планку в подальшому розвитку. Високоповажні діячі й лауреати світових премій мають велику честь розділити цю подію з нами. Дуже дякую за ту атмосферу, яку творить Форум! Для нашого міста і країни це круто! Ми завжди готові допомогти і завжди відкриті для Форуму видавців, тому будемо максимально працювати разом”.
Сподіваємось, що мерія дотримає своєї обіцянки і допоможе Book Forum Lviv. Адже планів і бажань у команди проекту чимало. До прикладу, Олександра Коваль озвучила бажання рекламувати Форум на білбордах і “забрендувати” трамваї.
“Хотілося б, аби Львовом їздили трамваї не з рекламою, а з літературними героями. Чудово було б зустріти в місті трамвай “Лис Микита” чи “Бруно Шульц”, – поділилася планами президент Форуму.
Також Олександра Коваль попросила розглянути можливість перекрити частину вулиці Коперника з 19 по 25 вересня, аби гості й учасники Форуму могли вільно пересуватися та спілкуватися, не озираючись на машини. А ще зауважила, що добре було б дати можливість пенсіонерам безкоштовно відвідувати всі заклади культури міста на час Book Forum Lviv.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1649 / 4.4MB / SQL:{query_count}