Мандрівка в літо

Палац мистецтв запрошує львів’ян і гостей міста долучитися до низки проектів

Уже з перших днів літа Палац мистецтв розгорнув бурхливу діяльність. Днями понад півсотні громадських організацій, культурних фондів, творчих спілок, волонтерських та соціальних об’єднань задекларували свої наміри створити потужну громадську ініціативу – Альянс творчої молоді та підписали меморандум про співпрацю, розвиток сучасної культури і мистецтва на Львівщині. 
“Палац мистецтв нарешті почав виконувати свою справжню місію та функцію в культурному житті міста і області. Ми задекларували своє бажання створити на базі комунальної установи вільний майданчик для реалізації творчого потенціалу талановитої молоді та вже визнаних митців, культурно-мистецьких, соціальних, благодійних, волонтерських проектів, програм та ініціатив, створення сучасних творчих центрів та шкіл, організації різнопланових подій, заходів, виставок, концертів, форумів, семінарів, конференцій, майстер-класів тощо, – каже в.о. генерального директора Львівського палацу мистецтв Юрій Візняк. – А також популяризації Львівського палацу мистецтв та його діяльності”.
У перспективі дана ініціатива повинна об’єднати близько 150 громадських організацій, які спільно працюватимуть над розвитком культури, творчості, сучасного та креативного мистецтва, збереженням національної ідеї, пам’яті та ідентичності, історичних цінностей, українських традицій і принципів демократичного суспільства, реалізацією масштабних арт-проектів, програм і стартапів.
“Ми перші в країні, хто ініціював і взявся об’єднати представників громадського сектору задля реалізації дійсно крутих культурних проектів, аналогів яких нема в Україні. Наша діяльність аполітична, не комерційна і має виключно соціальний характер, – каже координатор проекту Володимир Місяйло. – Будь-яка організація чи творча людина, яка має ентузіазм і хоче себе реалізувати спільно з нами, може долучитися до цього проекту. Наша команда вже почала працювати над створенням мережі сучасних арт-хабів, творчих коворкінгів та мистецьких платформ. Окрім того, Палац мистецтв активно налагоджує міжнаціональні культурні відносини, долучаючи до підписання документа представників дипломатичних установ. Куратором міжнародної співпраці від Львівського палацу мистецтв буде керівник медіа-інформаційного відділу Уляна Флишко, за співпрацю із представниками творчих спілок відповідатиме керівник “Медіатеки” Галина Дорощук.
Будь-яка організація чи творча людина,  яка має ентузіазм і хоче себе реалізувати спільно з нами, може долучитися до цього проекту
Основні принципи майбутнього співробітництва полягатимуть у постійній комунікації, взаємодопомозі та спільній участі в міжнародних проектах. Згідно з меморандумом, сторони домовляються про проведення спільних заходів – семінарів, тренінгів, лекцій, конференцій, прес-конференцій, виставок, пленерів, фестивалів, благодійних заходів та інших культурно-мистецьких проектів.
Та не тільки планами живе Палац мистецтв. Уже зараз на третьому поверсі палацу триває сімейна виставка живопису найвідоміших львівських художників та їхніх дітей “Батьки і діти”.
Відомі львівські живописці, чиї діти теж пішли їхніми шляхами, вирішили об’єднатися і представити свій доробок. До експозиції ввійшло понад 60 живописних робіт родин Скопів, Сипняків, Андрущенків, Опалинських, Міхновських, Шумських, Крохмалюків та Москаленків. Ці твори ви матимете змогу оглянути аж до кінця червня.

Тим часом на першому поверсі Палацу мистецтв відкрили виставку для дітей і дорослих “Інший світ”. Арт-майстерня розгорнула в стінах будівлі дивовижну виставку ЗD-інсталяцій, “Планетарій”, наукову лабораторію, галереї “Криві дзеркала” та “Оптичні ілюзії”.
Ця виставка, що наочно показує “інший світ”, стала надзвичайно популярною в Трускавці, адже об’єднує більш ніж п’ять розваг та цікавих об’єктів. ЗD-інсталяції з різними зображеннями – від краєвидів до природи, тварин і техніки – це фотозони, де дитина чи дорослий може створити оригінальні фото із ефектом присутності. Наукова лабораторія “Життя під мікроскопом” – це десять мікроскопів та понад 50 лабораторних зразків флори та фауни.
“Цікавий об’єкт не лише для дітей, а й для дорослих. Тут можна побачити око бджоли, носик комара, інші унікальні речі”, – запевняє організатор виставки Павло Рибак.
Ще один елемент виставки – “Планетарій”. Це пізнавально-розважальний відеоконтент про планети Сонячної системи, зародження життя на Землі, підводний світ, про зниклі цивілізації.
“У п’ятиметровому надувному великому куполі створили особливу атмосферу космосу. Всередині на м’яких пуфиках можна подивитися наукові та розважальні фільми, послухати музику. Діти в такій формі охоче вивчають астрономію”, – додає співорганізатор заходу Костянтин Генов.
У галереї “Криві дзеркала” можна побачити смішні та незвичайні трансформації відображення. А в галереї “Оптичні ілюзії” – картини, які демонструють суб’єктивність сприйняття довколишньої реальності.
А вже наступного тижня в один день – 14 червня – тут представлять ще два проекти. О 16.00 на другому поверсі Палацу мистецтв розпочне роботу мистецький проект авторського художнього текстилю “Симфонія душі” Галини Стеблій. Це перша персональна виставка мисткині на цій локації. Серію авторських інтерпретацій вона створила, використавши комп’ютерні технології, які значно розширюють можливості сучасного арт-текстилю та наповнюють його новими якостями. До експозиції проекту “Симфонія душі” ввійшли твори, виконані авторкою упродовж останніх двох років. Художні тканини створені способом сублімаційного багатоколірного друку. Галина Стеблій зупинила свій вибір на легких шовкових тканинах – атласі, креп-сатині, шифоні. Їхні гладкі матові поверхні створюють додаткові візуальні ефекти.
“Художня тканина стає для Галини Стеблій однією з найбільш інтригувальних та адекватних форм її творчого вираження. Мисткиня, захоплюючись красою навколишньої природи, імпровізує і трансформує її образи в своїй уяві. Згодом у комп’ютері укладає авторські ідеї в конкретні декоративні імпровізації”, – розповідає кандидат мистецтвознавства Ольга Луковська.
О 17.00 того ж дня на цій же локації відкриють пам’ятну художню виставку “Акварелі” Олега Козака. Понад півсотні робіт виставлять на експозицію в залах Палацу мистецтв друзі художника на знак пошани і на згадку про нього. Куратором виставки є заступник генерального директора Палацу мистецтв Ольга Луковська.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9532 / 4.41MB / SQL:{query_count}