Василь Сліпак: митець, воїн, Міф

У Львові та Києві відбудеться ІІ Міжнародний музичний маратон W Live

З 29 червня по 1 липня у Львові та Києві відбудеться ІІ Міжнародний музичний маратон Василя Сліпака W Live . Його засновниками є Фундація Василя Сліпака (Орест Сліпак), Львівська обласна філармонія (Володимир Сивохіп) і Державна академічна чоловіча хорова капела “Дударик” (Дмитро Кацал). Відбуватиметься подія за підтримки Львівської облдержадміністрації та Львівської міськради.
Розпочнеться маратон W Live 29 червня у столиці неподалік майдану Незалежності – у Великому залі Національної музичної академії України, який тепер носить ім’я Василя Сліпака. Там прозвучить прем’єрне виконання Petite Messe Solennele Джоаккіно Россіні. Цей твір, який композитор створив на 71-ому році життя, за своїм естетичним розмахом є одним із найвизначніших у доробку маестро. Музика Petite Messe Solennele сповнена світла і життя. Тож вибір назви для цього твору цілком логічний – Россіні не хотів, щоб трагічні образи переважали над почуттям надії та віри в перемогу світла і добра.
29 червня Petite Messe Solennele виконуватимуть французькі солісти Перін Медоф (сопрано), Гоша Ковалінська (мецо-сопрано), Гійом Дюссо (бас),  Пабло Вегуліа (тенор, США) разом із Львівською державною академічною чоловічою хоровою капелою “Дударик”, камерним хором Gloria та Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії під батутою Володимира Сивохопа.
Почути цей твір можна буде і у Львові. В нашому місті його представлять наступного дня, 30 червня, в концертному залі Львівської обласної філармонії. А 1 липня французькі співаки вийдуть на сцену втретє, цього разу під батутою диригента з Франції Ніколаса Краузе й у супроводі Академічного камерного оркестру “Віртуози Львова”. Цього вечора вони виконуватимуть вибрані арії з опер. Чому? Бо саме опера була основною стихією Василя Сліпака як співака. Окрім того, на заключному концерті маратону звучатиме оркестрова музика Антоніна Дворжака та Яна Сібеліуса.
Доля Василя Сліпака стала символом, пронизаним філософським змістом, символом, що спонукає задуматися. Для людини мистецтва трансцендентне, духовне і фізичне часто змішані в одне нерозривне ціле. Тож і на війні Василь залишився митцем, Міфом. Філософські, моральні відчуття змусили його пожертвувати власним життям задля життя інших.
Квитки на концерти маратону можна придбати в касі Львівської обласної філармонії або онлайн за посиланнями: gastroli.ua/events/petite-messe-solennele та gastroli.ua/events/opera-gala

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8367 / 4.08MB / SQL:{query_count}