Краса живої і зораної землі

Арт-галерея “Зелена канапа” і Олеся Казнох запрошують львів’ян та гостей міста на відкриття нової виставки живопису

У вівторок, 5 червня, о 17.00 в арт-галереї “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7) усіх шанувальників мистецтва чекають на урочистому відкритті виставки живопису “Орна земля” від господині цього творчого простору. Більшість із нас знають її як Олесю Домарадзьку – власницю однієї з найуспішніших львівських галерей, людину, яка знайомить львів’ян і гостей міста з прекрасним світом сучасного мистецтва. Однак тим із нас, що відслідковують сучасне українське мистецтво, вона відома і як творча натура та художниця Олеся Казнох. 
У 2015 році мисткиня представила на розсуд публіки дослідницько-порівняльну виставку декоративного живопису “Моє ремесло”, до якої ввійшло 18 полотен, створених упродовж 2013 – 2015 років. А наприкінці 2016-го, також у рідній “Зеленій канапі”, Олеся Казнох показала новий цикл робіт, об’єднаних назвою “Так природно”. Цей цикл виник як продовження “Мого ремесла” і складався з 19 робіт, виконаних упродовж року. Всі твори були мальовані з натури на Львівщині, у Дністерському каньйоні поблизу Кам’янця-Подільського, в Одесі та на Кінбурнській косі, що на півдні України. Разом із тим до кожного з полотен мисткиня спеціально підібрала та вклеїла в композицію твору фрагменти справжніх старих вишивок і мережива.
Чим же дивуватиме Олеся Казнох цього разу? До експозиції виставки “Орна земля” ввійшла серія з понад 20 живописних творів, виконаних олійними фарбами на полотні з використанням старих вишивок та мережок. Проте ви зможете побачити й роботи з циклу “Так природно” і нового циклу “Співставляння”. Особливою несподіванкою стане автопортрет мисткині, створений у стилістиці її першої виставки “Моє ремесло”.

Та хто краще розкаже про свою творчість і нову виставку, аніж сама авторка? Олеся Казнох ділиться історією про те, як вона створила цей цикл: “Що виводить ваша рука на папері, коли ви розмовляєте по телефону? Я малюю орнаменти. Сама не знаю чому. Напевно, тому що людська психіка так влаштована. У хаотичній дійсності навколишнього світу людина намагається створити свій порядок. Укласти час в режим і графік, розсортувати знання, дати назву і визначення всьому і знайти закономірності. Так само, згідно з офіційною доктриною істориків мистецтва, давня людина, змальовуючи природні мотиви, поступово почала укладати їх у фризи й рапорти, виводити рослинні меандри, шукати ритми і симетрію, одне слово, створювати орнамент. Ця виставка, вже третя у моїй творчій біографії сольна виставка, стала продовженням попередньої, з тією лише різницею, що в поле моєї уваги потрапили орні землі на узбіччях доріг, якими я мандрую. Їхні геометрично укладені ріллі й печворкові городи, вся ця краса живої і зораної землі, упорядкованої людиною, ще більше нагадує мені смуги і ритми орнаментів народної вишивки. Так виникла нова серія творів, об’єднана назвою “Орна земля”. 
Тож не змарнуйте нагоди побачити цей живопис на власні очі. Львів’яни і гості міста зможуть зробити це аж до 1 липня!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0057 / 4.09MB / SQL:{query_count}