Дев’ять найцікавіших подій Дня музеїв за версією “Львівської Пошти”

.

“Візит до Франків”


У п’ятницю, 18 травня, о 15.00 Львівський літературно-меморіальний музей Івана Франка, віднедавна більш знаний серед молоді як Дім Франка (вул. І. Франка, 152), запрошує гостей відсвяткувати Міжнародний день музеїв особливим заходом – театралізованою екскурсією “Візит до Франків”.
Це буде мандрівка у часі, так би мовити, екскурс у минуле, що дозволить гостям відчути себе співучасниками Франкової епохи. Ба більше, познайомитися з подружжям Франків, які щойно перебралися жити в свій омріяний будинок на вулиці Понінського, оглянути віллу, почути від самого письменника та його дружини про їхнє життя і побут, про їхніх діточок. Ваш візит стане для господарів великою приємністю. Іван та Ольга Франки з радістю чекають вас до себе в гості!

Pop Up Museum


Завтра з 18.00 Музей міста чекає відвідувачів на пл. Ринок, 1 (підземелля ратуші, вхід з боку фонтана зі скульптурою Нептуна) у Pop Up Museum _stop/play/repeat. Що це таке? Музей на один день, який творимо ми з вами.
Пам’ятаєте часи, коли круто було принести до школи новий альбом улюбленого гурту і разом слухати його з аудіо- чи CD-плеєра. І точно в кожного лежить удома без потреби якась стара техніка, касета чи магнітофон, які шкода викинути, бо з ними пов’язані спогади, певні історії. Тоді саме в п’ятницю ви зможете поділитись ними у форматі Pop Up Museum. Згадайте самі, поділіться з друзями, розкажіть, як це було – переписувати касети, крутити дискотеки з магнітофона, слухати музику на перших плеєрах та збиратися на фільм у сусідів, які єдині на весь будинок мали відеомагнітофон. Заходьте почути історії, послухати музику з касет і разом подивитися фільми на “відіку”!

“Мистецтво виживання”


18 травня  о 12.00, 14.00 і 16.00 у Державному природознавчому музеї (вул. Театральна, 18) для всіх охочих проведуть безкоштовні екскурсії виставкою “Мистецтво виживання”. Ви дізнаєтесь, чому риба не тоне у воді, чому кажуть “сліпий, як кріт”, чому дикі поросята смугасті, а дорослі кабани ні. А ще зрозумієте, що особливості тварин та їхня поведінка насправді зовсім не випадкові, а мають важливе значення для життя в природі. Завдяки спеціальним пристосуванням тварини розвинули дивовижне мистецтво виживання. Ідеї ж природи виявилися такими досконалими, що впродовж віків людина намагалася розгадати таємниці пристосування тварин до навколишнього середовища і використовувала досвід природи у повсякденному житті.

“Залиш свою історію на стіні музею”


У суботу, 19 травня, о 12.00 в Історичному комплексі НМЛ ім. А. Шептицького (вул. Драгоманова, 42) розпочнеться музейна акція для дітей та дорослих “Залиш свою історію на стіні музею”. Останніми роками ми звикли ділитися своїм внутрішнім світом з іншими за допомоги наповнення віртуальних стін соціальних мереж. Натомість музей пропонує змінити формат віртуальної стіни на реальну і заповнити запропоновану стіну на території музею собою – своїми історіями, думками, зображеннями, враженнями від музею.
А о 14.00 тут же, на території музею, розпочнеться майстер-клас “Пленер”. Долучившись до нього, ви зможете на кілька годин забути про телефон та зобразити за допомоги художниці все, що забажаєте. Згодом працівники музею створять альбом із робіт на сторінці музею. Вартість участі в пленері – 100 грн. Реєстрація за тел. (063) 87 16 664.

Музей відкритий для твоєї родини


У неділю, 20 травня, о 16.00 в Дзеркальній залі палацу Потоцьких завідувач відділу “Європейське мистецтво ХІХ – ХХІ ст.” Львівської національної галереї мистецтв Іван Дудич прочитає для дітей та їхніх батьків лекцію “Музей відкритий для твоєї родини”. Тільки не лякайтеся слова “лекція”! Насправді це буде цікавезна розмова про музеї з дуже ерудованим молодим чоловіком. Ви дізнаєтесь, як виникли перші музеї та картинні галереї; чому люди полюбляють колекціонувати твори мистецтва; чому мистецтво таке цікаве для всіх, що галерея відкрита та працює так багато років поспіль; які правила поведінки були в перших музеях; чи легко було потрапити в перші музеї та картинні галереї. А ви у відповідь розповісте, чи маєте улюблений твір зі збірки Львівської національної галереї мистецтв і чи будете родиною приходити у галерею. Тож збирайте родину і гайда! Вхід вільний для всіх!


Музейний байк-тур


Цих і наступних вихідних, 19 і 20 та 26 і 27 травня відповідно, львів’ян та гостей міста запрошують долучитися до незвичного заходу, який об’єднає музеї, спорт і мандри. Мовиться про музейний байк-тур тривалістю чотири години, який стартує о 12.00 з вул. Коперника, 15. Це чудова нагода проїхати велосипедом від палацу Потоцьких до Музею модерної скульптури Михайла Дзиндри. Маршрут подорожі пролягатиме через місто, далі велосипедною доріжкою вздовж лісу (в супроводі музейного працівника) до Брюховичів. А вже там на всіх гостей чекає екскурсія в музеї та приємний відпочинок на його території.
Участь в події можуть узяти всі охочі віком від 14 років. Вартість – 50 грн з особи (зі своїм велосипедом). Також організатори можуть домовитися заздалегідь про оренду велосипеда за окрему плату. Реєстрація на подію за тел. (050) 313 7545.

“Посланці Небесної Мережі”


У неділю, 20 травня, о 16.00 Національний музей у Львові ім. А. Шептицького чекає гостей на особливу тематичну екскурсію “Посланці Небесної Мережі”. Відвідувачам розкриють тему... ангелів, яка розмаїто представлена в християнській іконографії, зокрема й на українських іконах XIV – VIII ст., в усьому багатстві образів, символів та історій.
Завдяки сучасним технологіям ми практично миттєво отримуємо важливу інформацію, спілкуємося, підтримуємо зв’язки з людьми, які далеко від нас. Проте в історії людства нам відомі часи відсутності технологічних “благ”, коли люди отримували важливі новини іншими способами – через листи, радіоповідомлення і телеграф, оголошення, усні повідомлення, які особисто передавалися від відправника адресату через посланців чи послів. У біблійній історії важливі вістки від Бога до людини теж приходили не безпосередньо, а через пророків або ангелів.
Вартість квитка на подію: для дорослих – 40 грн., для учнів, студентів та пенсіонерів – 30 грн.

“Стань співтворцем музейного онлайн-простору”

Із 18 по 30 травня Меморіальний музей тоталітарних режимів “Територія терору” запрошує до участі в флешмобі “Стань співтворцем музейного онлайн-простору”. А оскільки музейний простір – це не тільки будівля, а й віртуальний онлайн-простір, який є важливою частиною комунікації працівників з відвідувачами, “Територія терору” пропонує всім небайдужим долучитися до його творення. 
Для цього запишіть відеоролик (тривалістю до хвилини) із роздумами на тему “Що таке терор? Якими є прояви сучасного терору? Вплив тоталітарних режимів ХХ століття на долю українців”. Розмістіть відео на власному Уoutube-каналі та поширте це у Facebook, зазначивши в дописі хештеги #територіятерору і #музеївмережі. Найкращі відеоролики будуть розміщені на сайті музею, а автор відео, який набере найбільшу кількість уподобань, отримає квиток на двох на “Ніч у музеї – 2018” у “Території терору”.


Шевченківський гай онлайн

Із 18 по 31 травня Музей народної архітектури і побуту у Львові ім. К. Шептицького, відомий у народі як Шевченківський гай, запрошує долучитися до онлайн-вікторини на Facebook-сторінці музею. Тут відвідувачам у жартівливій формі запропонують перевірити свої знання в царині народної культури. Дотепні запитання із відповідними ілюстраціями викличуть додаткове зацікавлення до музейних інтернет-ресурсів. Учасники вікторини зможуть похвалитися рівнем своєї ерудиції, а музей здобуде нових прихильників.
Крім того, 18 травня з 12.00 стартує англомовна версія онлайн-аудіогіда “izi.TRAVEL”. Його користувачі зможуть безкоштовно завантажити додаток на App Store, Google Play чи Windows Store і прослухати музейну екскурсію чотирма мовами (українською, англійською, польською та російською). Великою перевагою цієї платформи є використання GPS-позиціонування.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.3076 / 4.43MB / SQL:{query_count}