Джейкоб Шоу: “Хочу пізнати нову культуру та вивчити місто”

У Львівському органному залі відбудеться перший в Україні концерт відомого віолончеліста

У суботу, 21 квітня, у Львівському органному залі відбудеться єдиний концерт лауреата шістнадцятьох конкурсів, прихильника альтернативного руху в класичній музиці, віолончеліста Джейкоба Шоу. В переддень концерту музикант дасть також безкоштовний майстер-клас для професійних віолончелістів і слухачів.
Джейкоб Шоу представить витончений класичний репертуар. Звучатимуть твори композиторів різних епох і країн: Каміля Сен-Санса, Йоганна-Себастьяна Баха, Габріеля Форе, Карла-Раймунда Поппера і Петра Чайковського.
“Коли ми із Джейкобом узгоджували програму концерту, зійшлися на тому, що це має бути цікава популярна музика. Хотілося цієї весни виконати щось яскраве із фольковим відтінком. Адже Джейкоб дуже любить запальні ритми, і обов’язково це щось пов’язане із народною автентикою. Шоу – дуже харизматична особистість. Думаю, що як соліст він запалюватиме увесь колектив, і це важлива риса. Адже за цих обставин оркестр грає зовсім по-іншому, музиканти із Ukrainian Festival Orchestra завжди тонко реагують на соліста”, – розповідає заступник директора Львівського органного залу Тарас Демко.
Джейкоб Шоу, своєю чергою, багато очікує від цього концерту: “Це буде перший мій візит до України. Вже знаю багатьох українців, але ще не мав змоги побачити їхню Батьківщину. Я вельми полюбляю смачну їжу і напої, тому вже перебуваю у передчутті моменту, коли зможу пізнати нову культуру та вивчити місто”.
Організатори концерту обіцяють, що музика, яка лунатиме, буде зрозумілою для людей різного віку і різного досвіду присутності на концертах. Джейкоб Шоу також активно займається кулінарією: створює в Копенгагені барвисті кулінарно-музичні перфоманси. Тож атмосфера на концерті буде подібна на авторську віртуозну кухню, де яскравими кулінарними фарбами будуть музичні акценти.
У переддень концерту, 20 квітня, Львівський органний зал запрошує музичних гурманів на безкоштовний майстер-клас від Джейкоба Шоу. Він розрахований на подвійну аудиторію – музикант працюватиме як із професійними віолончелістами, так і зі слухачами класичних концертів, які прагнуть розвинути свій смак у класиці і навчитися аналізувати музику під новим кутом.
“Ти музикант і все життя займаєшся грою на віолончелі. Отже, готуєш програму і пропонуєш її прослухати Джейкобу Шоу. Він як майстер надасть свої зауваження і побажання, а це дуже важливо для музикантів-практиків. Адже це погляд збоку і неод­мінний розвиток. Друга форма – участь у майстер-класі на правах слухача, який може прийти і подивитися на гру віолончелістів “зсередини” і почути зі сцени цей фаховий аналіз музики. Такий підхід допоможе зрозуміти, на що варто звертати увагу під час слухання класичної музики”, – розповів про ключові особливості майстер-класу Тарас Демко.
Концерт і майстер-клас матимуть нотки весни. Попри те, що програму цих подій у Львівському органному залі формували ще восени, вони будуть співзвучні зі світовідчуттям людей, які прагнуть насолодитися класичною музикою в квітні.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8775 / 4.36MB / SQL:{query_count}