Прем’єра до 30 річчя діяльності!

Львівський оперний запрошує на вечір одноактних балетів “Любов-чарівниця”

фото: Львівська Опера (3)
Львівський національний театр опери та балету ім. С. Крушельницької не перестає дивувати львів’ян та гостей міста. Після оперної прем’єри “Коли цвіте папороть” Євгена Станковича, про яку говорила вся Україна, тут представляють балетну – “Любов-чарівниця”, присвячену 30-річчю сценічної діяльності балетмейстера-постановника, заслуженого артиста України Сергія Наєнка. Впродовж усього цього часу він створює чудові образи в балетних виставах та здійснює постановки балетів, які зривають овації не тільки у Львові, а й за кордоном.
Прем’єру представлять глядачам 17 березня о 18.00 і 18 березня о 12.00. Варто зауважити, що вона складається одразу з трьох одноактних балетів: “Дрібничок” Вольфганга-Амадея Моцарта, “Гамлета” на музику Петра Чайковського і “Любові-чарівниці” Мануеля де Фальї. Перший із них покажуть на сцені Львівської опери уперше в історії, другий спеціально для цього показу ретельно оновили, а третій повертається в репертуар театру після півстолітнього забуття. 
У балеті “Дрібнички” Вольфганга-Амадея Моцарта глядач бачить помешкання композитора, який не уявляє собі життя без музики. Фортепіано – невід’ємна частина його життя, його вимріяний світ, у який вриваються люди зі своїми приземленими турботами – дрібничками. Вони дратують Моцарта, бо час до часу вихоплюють його з полону натхнення, яке йому дарує Муза. У творчих фантазіях композитора зринають різні персонажі: Сюзанна з “Весілля Фігаро” і Папагено з “Чарівної флейти” – в образі Дружини; Цариця ночі з “Чарівної флейти” і Керубіно з “Весілля Фігаро” – в образі Тещі.
За натхненним композитором весь час спостерігає заздрісний Сальєрі. Дрібнички, які творять світ Моцарта і є основою його божественної музики, дратують Сальєрі. Муза давно покинула його, тож на допомогу він покличе Вісника смерті – Людину в чорному.
Дрібнички життя довершують злочинну помсту: Моцарт помирає, а от Сальєрі  (роль якого виконує ювіляр) тріумфально гасить свічку на торті.
“Гамлет” на музику однойменної увертюри-фантазії Петра Чайковського йде на сцені театру в редакції Микити Долгушина. Хореографія, услід за музикою, не претендує на вичерпне втілення філософського змісту трагедії, а лише передає роздуми про неї в поетично узагальнених образах. Гамлет згадує чи передчуває події звершені або майбутні. Вони ніби відтворені його свідомістю на зразок того, як це має місце у знаменитому вірші Бориса Пастернака (переклад з російської Ю. Буряка).
Головні герої балету “Любов-чарівниця” Мануеля де Фальї – закохана пара. Дівчина разом із коханим тікає від нареченого, якого не любить. Однак той наздоганяє їх і нападає на суперника. У жорстокому двобої нелюб гине, але ревнощі, злоба, заздрощі перетворюють його на Привида. Сповнений жагучого бажання помсти, він постійно присутній між Юнаком і Дівчиною, перешкоджаючи їм не тільки поєднати свої долі, а й просто усамітнитися. Ніщо не може визволити закоханих від постійної в’їдливої присутності Привида: ні благання Дівчини, ні хитрощі Юнака, ні чаклування Вогню. Тільки терпіння, наполегливість, непереборне бажання бути поруч, палке стремління назустріч одне одному ослаблюють владу їхнього ворога, знесилюють його. Врешті-решт чари кохання перемагають.
Варто також коротко розповісти про колектив постановників, який разом із балетною трупою театру презентує глядачам новинку. Над її постановкою працювали: диригент – заслужений артист України Юрій Бервецький, сценограф – народний художник України Тадей Риндзак, художник костюмів – Жанна Малецька і, звичайно ж, балетмейстер-ювіляр Сергій Наєнко. Квитки на вистави можна придбати на widget.kontramarka.ua, вартість – від 40 до 400 гривень.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.3096 / 4.1MB / SQL:{query_count}