У пошуках магії

Не відчуваєте святкового настрою? Галереї і музеї міста допоможуть вам його повернути!

Купа справ, похмуре небо, не кращий настрій і зовсім не зимовий дощ… Щось не зовсім схоже це на передсвяткові дні, якими ми їх собі уявляємо. Та все не так погано – повернути відчуття святкового дива досить легко. Що для цього треба? Просто відір­ватись на годинку-півтори від щоденних клопотів і прогулятись улюбленим містом. Адже галереї і музеї Львова підготували для нас із вами кілька виставок, які неодмінно піднімуть вам настрій і додадуть магії передсвятковим дням. 
Кав’ярня-галерея “Штука” (вул. Котлярська, 8) і львівський клуб лялькарів LADin Club запрошують львів’ян і гостей міста на виставку “Лялькові сузір’я”.  Мисткині-лялькарки Олена Цілуйко, Мілена Коломієць, Ольга Черних, Олександра Лозинська-Ярошевич, Оксана Весна, Катерина Кирилова, Наталія Чубина, Лідія Гринько, Ольга Ткач, Ольга Будіщева, Катерина Акімова, Юлія Герасимато, Олена Леманн та Анастасія Копил створили тринадцять настінних лялькових композицій, які передають правдиві і дещо іронічні характеристики знаків зодіаку та очікування найсприятливіших зіркових прогнозів на прийдешній рік. Цікаво, що для роботи авторки обирали власний знак зодіаку, отже експонати можна вважати автопортретами. До прикладу, Олена Цілуйко представила Водолія як малого бешкетника – скромного і шокуючого водночас. Вишукані і поважні пані Левиця та Козорожка, вбрані за модою 30-х років минулого століття, є творіннями двох поколінь лялькарок – доньки Мілени Коломієць і матері Олени Черних.
Чому ж ляльок саме тринадцять? Бо серед них є й втілення найзагадковішого тринадцятого знаку зодіаку – змієносця. В уявленні Оксани Весни це тендітне дівча з глибоким поглядом. Саме ця лялька не лише стала окрасою всієї експозиції, але й представляє її на афіші події. Заінтригували? Тоді поспішіть побачити ці роботи – оглянути їх можна щодня з 10.00 до 22.00 до 31 грудня.
В арт-галереї “Зелена канапа” триває одинадцята традиційна Різдвяна виставка, яка пропонує вам твори найцікавіших, найяскравіших і найпопулярніших самобутніх митців нашого рідного міста.
“Зібрані під одним дахом у епіцентрі святкових подій, на найбільш мистецькій вулиці Львова – Вірменській, живописці, художники-графіки, скульптори, керамісти, склярі, майстри художнього текстилю, авторської ляльки та інші, – розповідає про майбутню виставку мисткиня і директор галереї “Зелена канапа” Олеся Домарадзька. – Натхненні новорічно-різдвяним духом автори пропонують вам алюзії на святкову художню естетику в дні, коли неможливо і не варто жити іншими справами, окрім святкових”.
У експозиції представлені роботи живописців Михайла Демцю, Бориса Буряка, Петра Сипняка, Ольги Кваші, Дениса Струка, Людмили та Володимира Богуславських, Іванки й Олександра Войтовичів, Олесі Казнох, Анни Атоян, Петра Сметани, Людмили Давиденко, Лілії Студницької, Ірини Дзиндри, Соломії Ковтун; скульпторів Володимира Одрехівського, Василя Ярича, Мирослава Дедишина, Ігоря Берези, Ганни Друль, Беати Корн; графіків Богдана Сороки, Романа Романишина, Богдана Пікулицького, Лідії Федай, Сергія Савченка та Ігоря Біликівського; склярів Андрія Петровського та Ольги Турецької.
А також – різдвяна зірка від родини Козіїв, лялька-маґодза Інни Івасюк, керамічна різдвяна ялинка Олі Пильник, текстильний триптих Лілії Лупул, лялька з пап’є-маше Олени Цілуйко, книжкова ілюстрація Валерії Соколової та вітраж Тіффані від Наталі Гайдаш.
Оглянути твори, що ввійшли до експозиції, можна до 14 січня з вівторка до неділі з 12.00 до 19.00. Відвідини виставки безкоштовні, а всі твори, представлені на ній, можна придбати.
А у Львівському музеї історії релігії до зимових свят також уже традиційно  створили виставку із циклу “Різдвяні зустрічі”. Цього разу вона присвячена одному із найбільших християнських свят – народженню Сина Божого. Виставку підготували ЛМІР, його Червоноградська філія і Музей сакрального мистецтва Львівської архиєпархії УГКЦ, її можна оглянути до 28 січня в приміщенні виставкової зали музею, що на площі Музейній, 1. 
На численних різдвяних іконах (православних, греко-католицьких, римо-католицьких) зазвичай бачимо у центрі композиції Божественне Немовля, біля Нього Богородиця і святий Йосиф. Також можуть бути зображені ангели, три царі, пастирі, домашні тварини. Саме  для українських ікон Різдва Христового характерною є площинна композиція, що розгортається у трьох горизонтальних ярусах, а також застосування прийому різномасштабності постатей. Усі події, пов’язані з Різдвом, немов зібрані в єдиний простір, як сторінки з Біблії. Однак кожна ікона представлена на виставці, – збагачена деякими деталями, які привнесені місцевою традицією або оповіданнями з апокрифічних Євангелій. Дерев’яна ікона “Різдво Ісуса Христа” XVII століття із колекції Червоноградської філії ЛМІР є цьому підтвердженням.
Справжньою окрасою виставки є шопки (вертепна скриня, різдвяний вертеп) з усіма персонажами різдвяного циклу.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7976 / 4.39MB / SQL:{query_count}