“Шлях до Свободи”: від Шевченка до війни

Сестри Тельнюк представлять у Львові новий проект за текстами з книжки “Літопис самовидців: дев’ять місяців українського спротиву”

У суботу, 25 листопада, о 18.00 в театрі ім. М. Заньковецької розпочнеться вечір “Шлях до Свободи”. Таку назву має сценічне дійство, створене на основі музики “Сестер Тельнюк” та текстів з книжки “Літопис самовидців: дев’ять місяців українського спротиву”. Остання побачила світ у видавництві “Комора” в 2014 році і є авторським проектом Оксани Забужко, який об’єднав під однією обкладинкою більш ніж сотню дописів літераторів, блогерів, журналістів, анонімів, які уклала в самостійне видання  журналістка, куратор книжкових і літературних проектів, директор Українського інституту книги Тетяна Терен.
“Ви розгорнете цю книжку і не зможете закрити… Це писалося для друзів, це писалося для себе і не збиралося стати історією, але стало. Те, що ви прочитаєте в цій книжці, потім не знайдете в жодному підручнику з історії, зазвичай це проґавлена історія, вона зникає безслідно – історія людських почуттів”, – пише в передмові до книжки “Літопис самовидців: дев’ять місяців українського спротиву” Нобелівський лауреат із літератури Світлана Алексієвич.
Тексти “Я там був”, “Я бачив убитого…” написані такою ж людиною, як кожен із нас, людиною, якій віриш останньою вірою, людиною, яка була свідком історії.
“Від Євромайдану до АТО, від листопада 2013-го по літо 2014-го – ця книжка простежує в хронологічній послідовності зміну настроїв і глибинні психологічні трансформації в українському суспільстві, – пише про “Літопис самовидців: дев’ять місяців українського спротиву” Оксана Забужко. – Колективний портрет “народження нації”, що за дев’ять місяців пройшла шлях від мирного протесту до визвольної війни, складений з найпопулярніших за цей час дописів у соцмережах, інтернет-публікацій та фрагментів стрічки новин”.
Найяскравіші з цих дописів звучать зі сцени в політично-культурному проекті “Шлях до Свободи”.
До програми також ввійшов цикл пісень “ТЕЛЬНЮК: #нашшевченко”, який сестри Тельнюк створили у той же період. Вірші Шевченка, що тримають над нами небеса в усі часи лихоліть, війн, пожарів, є правдивим посланням до “мертвих, живих та ненароджених”. У супроводі симфонічного оркестру ці пісні – потужна мистецька складова проекту.
За допомоги документальних свідчень та мистецького втілення проект дає можливість зрозуміти на чуттєвому рівні події, що відбувалися в Україні, почути “живий голос” народу, що відстоює свою Гідність, бореться за свою Свободу.
Окрім сестер Тельнюк, до нього залучені Григорій Гладій, Назар Стригун та Академічний симфонічний оркестр Харківської обласної філармонії.
Квитки на виступ “Шлях до Свободи” у Львові можна придбати на сайті театру zankovetska.com.ua.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0041 / 4.36MB / SQL:{query_count}