Історія Майдану: від вервечки до запальної суміші

У Музеї визвольної боротьби України триває виставка “Революція Гідності. Пам’яті Небесної сотні”

фото: photo-lviv.in.ua (3)
До Дня Гідності та Свободи в приміщенні Музею визвольної боротьби України (вул. Лисенка, 23-а) – відділі Львівського історичного музею – відбулось відкриття виставки “Революція Гідності. Пам’яті Небесної сотні”.
В цей день ми згадуємо мужність всіх учасників Майдану, їх безмежну любов до рідного народу, їх прагнення жити в державі, де поважають людську гідність, свободу слова та віросповідання, де немає насильства, корупції, де є можливість розвиватись, жити заможно і щасливо. Це день пам’яті і вшанування справжніх Героїв України, які віддали своє життя за майбутнє нашої держави.
На виставці “Революція Гідності. Пам’яті Небесної сотні” ви можете ознайомитись або ще раз пригадати, як розпочинався і постав мирний Майдан. Його учасниками здебільшого були студенти, молодь, які виходили на мітинги із гаслами “Без політиків” та “За євроінтеграцію”. І лише після  розгону мирного Майдану в Києві 30 листопада 2013 року відбулось загострення конфронтації з владою. Тоді навколо Майдану почали гуртуватися люди різного віку з усіх регіонів України. “Майданівці” почали створювати перші захисні сотні, а згодом через провокації влади та небажання здійснювати реформи в державі – протистояти зі зброєю в руках. Експозиція виставки умовно поділена на розділи: “Молодь за євроінтеграцію”, “Виникнення Майдану”, “Загострення конфронтації у суспільстві. Розгін студентів 30 листопада 2013 року”, “Підтримка Майдану в різних регіонах України”, “Створення регіональних сотень самооборони Майдану”, “Перші жертви збройних протистоянь”, “Роль духовенства, медиків. Підтримка киян”, “Допомога та підтримка країн світу”.
Частину фото під час Майдану зібрали самі працівники Львівського історичного музею, які були учасниками тих подій, ще частину додали до збірки згодом. Інші експонати – одяг, особисті речі протестувальників, каски, запальні суміші, документи, листівки, нашивки, щити, навіть вервечки – також потроху збирали під час революції.
“Оглянувши ці фото, вкотре розумію, що кожен на своєму місці має доводити успішність. Ту, яку заклали люди ціною найбільшої жертви, яку можна тільки мати, – зазначив на відкритті виставки заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко. – Велика подяка всім родинам Небесної сотні. Є багато викликів, які ми маємо спільно долати, спільно над ними працювати. Але найважливіше – це пам’ять, яка повинна закладатися в рутинній праці.  Щоб і сюди, і на цвинтар до полеглих героїв можна було прийти і зрозуміти, яким шляхом треба йти, які кроки потрібно робити”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0619 / 4.37MB / SQL:{query_count}