Лабіринти дизайну

У Львівській політехніці презентували альбом-каталог про професійний дизайн початку ХХІ століття

Нещодавно в Національному університеті “Львівська політехніка” відбулась презентація науково-популярного видання “Лабіринти дизайну” кандидата архітектури, доцента кафедри дизайну та основ архітектури Інституту архітектури Національного університету “Львівська політехніка” Станіслава Мигаля. Він є автором та співавтором понад 130 наукових праць з проблем дизайну і мистецтва, шести навчальних посібників для вишів, 43 патентів і авторських свідоцтв, створив понад 100 інтер’єрів і 200 промислових зразків меблів. На подію завітало понад три десятки колег Станіслава Мигаля не лише з Львівської політехніки, але й представників Академії друкарства та Львівської національної академії мистецтв.
Альманах “Лабіринти дизайну” (232 стор.) – це вже третє видання цієї серії. Першим у 2004 році світ побачив альбом-каталог “Дизайн. Львівська школа” (239 стор.), за ним у 2010-ому надрукували “Дизайн в іменах” (156 стор.). 
У “Лабіринтах дизайну” автор розповідає про професійний дизайн початку ХХІ століття в контексті формування збалансованого середо­вища життєдіяльності людини, розкриває процеси становлення, професійну діяльність, проблеми і перспективи формування львівської дизайнерської школи, а також творчі здобутки провідних дизайнерів, їх внесок у скарбницю національної культури. Для зручності читачів роботи дизайнерів згруповані в розділах, названих відповідно до спеціалізації, – “Дизайн середовища”, “Предметний дизайн”, “Дизайн костюма” та “Дизайн графічних об’єктів”. Кожен із розділів починається короткою характеристикою напряму і містить фотоматеріали робіт дизайнерів. Усього в виданні представлені роботи майже 200 дизайнерів – від молодих до знаних в цілому світі українських авторів.
Особливістю львівської школи дизайну є своєрідне обличчя. Воно проглядається в мистецтві промислово-предметного дизайну, дизайну архітектурного середовища з розмаїттям концептуальних пошуків та експериментів, – пояснює Станіслав Мигаль. – На нинішньому етапі розвитку дизайну назріла нагальна потреба створення в Західному регіоні України Інституту дизайну. Такий регіональний навчально-дослідний дизайн-центр допоможе пріоритетно розвиватись і надавати інформаційне забезпечення основним напрямкам дизайнерської науково-практичної освіти, фахової освіти, перепідготовки дизайнерів та підвищенню їх кваліфікації. Також він сприятиме виконанню спільних інноваційних розробок і досліджень та налагодженню міжнародних професійних зв’язків”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7506 / 4.09MB / SQL:{query_count}