В кіно за 30 гривень? Запросто!

У Львові вже ушосте організують Перегляд сучасного польського кіно “Під Високим Замком”. Чим цього разу дивуватимуть львів’ян і гостей міста?

фото: Олександр Данчевський
Від завтра до понеділка, 16 жовтня, у Львові триватиме шостий Перегляд сучасного польського кіно “Під Високим Замком”. Він є продовженням чудово сприйнятого публікою проекту, який презентує сучасний доробок польського кінематографа. Головною метою Перегляду є промоція польського кіномистецтва та забезпечення умов для ближчого контакту з польським кінематографом, що, поза сумнівом, є цікавою відповіддю на потреби, очікування та пошуки шанувальника польського кіно. Ще однією важливою метою є піднесення, особливо в молодого покоління, загального рівня знань про культурну спадщину Польщі, а також про історію та сучасні суспільні проблеми західного сусіда України.
Шостий Перегляд “Під Високим Замком” знову розкриє над відвіду­вачами світлу, кінематографічну парасольку усмішки, тепла і доброї забави. Організатори обіцяють і цього року показати гостям події усе найкраще, що відбулося останнім часом у польському кіно. Зокрема, будуть представлені такі фільми, як “Остання сім’я” (велика нагорода “Золоті леви” на 41 кінофестивалі в Гдині, 2016 р.), “Я вбився” (“Срібні леви” на 41 кінофестивалі в Гдині), “Червоний павук” (спеціальна нагорода журі) і звичайно ж – “Дві корони” (прем’єра відбудеться в Польщі та у Львові водночас). А всього публіці запропонують 28 кінострічок. 
“Сподіваємося, що вибір, який ми зробили для вас, викличе захват не лише у “Дітей Ірени Сендлерової”, але й припаде до смаку “Малому Якубу” і “Кароліні”, – кажуть організатори шостого Перегляду. – Дуже сподіваємося на те, що пов­торяться ситуації попередніх років, коли “Остання сім’я”, яка саме виходить із кіно та обговорює щой­но переглянутий фільм, запрагне нагородити його акторів і творців якщо не якоюсь цінною картиною Леонардо да “Вінчі”, то принаймні “Двома коронами”.
До Львова завітає режисер фільму-відкриття “Зірки” Ян Кідава-Блонський; видатний футболіст Ян Банась, доля якого стала канвою подій фільму “Зірки”; режисер Януш Маєвський, який є з нами від першого Перегляду, авторка книжки “Януш Маєвський. Фільм – це жінка його життя” Зофія Туровська; струнний квартет MozART Group із музичним кабаре.
Уже традиційно Перегляд супроводжуватиме низка культурних подій, пов’язаних насамперед із тематикою кіно. Найперше це “Ніч у кіно” – нічні кіномарафони, які триватимуть дві суботи  поспіль. На сеансах о 23.00 ви зможете переглянути два (7 жовтня) і три (14 жовтня) фільми за один раз. Надзвичайно цікавими, інформативними стануть “Лекції історії в кіно”, які проводитимуть спільно з працівниками варшавського відділу Інституту національної пам’яті. Цей блок адресований учням середніх шкіл. У рамках акції демонструватимуть фільми, тематика яких торкається історичних та суспільних аспектів життя Польщі.
Окрім цього, в програмі чимало інших заходів, які в цікавий та привабливий спосіб популяризують сучасну польську культуру. Серед них – квести “Зірки спорту давнього Львова” і “Костюшко під Високим Замком”, а також низка виставок та лекцій.
Основними локаціями шостого Перегляду сучасного польського кіно стануть “Кінопалац” (вул. Театральна, 22),  кінопалац “Коперник” (вул. Коперника, 9), Національний академічний український драматичний театр ім. М. Заньковецької (вул. Лесі Українки, 1) та Львівська обласна філармонія (вул. Чайковського, 7).
Варто звернути увагу, що ключовим елементом проекту є ціна квитка у кіно, яка становить 30 гривень. Саме вона є одним із чинників, що підвищують рівень зацікавлення некомерційним проектом, яким є Перегляд. Культурні події високої якості та класу самі притягують увагу глядачів, що підтверджують уже не тільки приклади багатьох закордонних кінофестивалів, але й п’ять великих, успішно закінчених етапи Перегляду. До слова, під час попередніх п’ятьох Переглядів шанувальники кіно у Львові змогли подивитися близько 140 польських художніх, документальних, короткометражних та анімаційних стрічок, переважна більшість яких вийшла на екрани у 2010 – 2016 роках. На запрошення організаторів події відвідали Януш Маєвський, Ришард Бугайський, Віктор Зборовський, Марцін Дороціньський, Анджей Северин, Соня Бохосевич, Адам Воронович, Войцех Пшоняк, Януш Заорський, Казімеж Качор, Агнешка Жулевська, Мар’ян Дзендзель, Ева Блащик та інші.
“Сподіваємося, що наша цьогорічна кінопропозиція виправдає очікування глядачів, а час, проведений у кінозалах та на супровідних заходах шостого Перегляду сучасного польського кіно, стане нагодою хоча б на мить відірватися від щоденних проблем і турбот, – кажуть організатори. – Нехай ці жовтневі пополудні й вечори, які ви проведете разом під час шостого Перегляду “Під Високим Замком” минуть у душевній, теплій атмосфері”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6299 / 4.11MB / SQL:{query_count}