Майбутнє, яке живе поверхом вище

Письменниця Вікторія Амеліна презентує свій новий роман “Дім для Дома” в 13 містах України

Ще 1 жовтня письменниця Вікторія Амеліна вирушила у всеукраїнський тур з нагоди виходу свого нового роману “Дім для Дома”, який побачив світ у Видавництві Старого Лева. Під час презентацій відвідувачі матимуть змогу дізнатися, як відбувається декомунізація родинних цінностей і як цей процес позначається на героях книги, а також відкрити для себе інші таємниці роману. 
“Думаю, “Дім для Дома” – про провину тих, що вижили, про наслідки туги за минулим, про майбутнє, яке живе поверхом вище, – розповідає авторка книжки. – А ще про те, що насправді ніхто нікому не належить, а тільки любить і рятує – від старих воєн і від війни, яка ще навіть не почалася. Цю історію про родину радянського льотчика, який отримав колись квартиру в серці Львова, розповідає пес Домінік. Тільки пес може розповісти таку історію, бо ж люди надто заплуталися – не знають навіть, якою мовою говорити. Та хіба в мові річ? Просто, коли всі так старанно забувають минуле, вигадка заповнює порожнечі, і вже неважливо, де правда, а де брехня. Тільки маленька дитина ще хоче поглянути, що ж насправді залишили їй у чужій скрині імперії, кот­рих вже нема, але які досі можуть убивати – просто покликавши за собою. Ну і головне – як почуватися вдома у такому світі”.
Це історія і про старий Львів. Але люди не бачать цього міста, не цікавляться, хто жив у цьому домі до них. Незважаючи на те, що в домі є стара скриня попередніх мешканців, теперішні ніколи не відкривають її. Перші сторінки роману подають дещо наївний погляд на героїв, адже авторка обрала досить цікавого оповідача – смішного пуделя Домініка, якого скорочено називали Дом. 
“Я давно хотіла розповісти цю історію, але не могла обрати оповідача, – каже Вікторія Амеліна. – Та коли мені на думку прийшов голос цього собаки, я зрозуміла, що тепер зможу це зробити. Вуаль наївності дозволяє говорити йому досить відкрито. До того ж пес може передати історію через нюх”.
Презентації книги “Дім для Дома” уже відбулися в Тернополі, Хмельницькому та Вінниці. Після цих міст письменниця відвідає Київ (5 жовтня), Житомир (6 жовтня), Дніпро (9 жовтня), Харків (10 жовтня), Суми (11 жовтня), Рівне (17 жовтня), Луцьк (18 жовтня), Володимир-Волинський (19 жовтня), Івано-Франківськ (24 жовтня). А закриватиме тур рідне місто авторки – Львів. Презентація “Дому для Дома” відбудеться в середу, 25 жовтня, о 18.30 у книгарні “Є” (просп. Свободи, 7) за участі Вікторії Амеліної та модераторки вечора, головної редакторки Видавництва Старого Лева Мар’яни Савки.

Вікторія Амеліна – українська письменниця. Народилася 1 січня 1986 року у Львові. В 2014-ому дебютувала з романом “Синдром листопаду, або Homo Compatiens”, який був відзначений багатьма критиками та ввійшов до десятки рейтингу “ЛітАкцент-2014”. У 2015 році книжка була перевидана і номінована на премію Валерія Шевчука (ввійшла до короткого списку). В 2016 році у Видавництві Старого Лева вийшла дитяча книга “Хтось, або Водяне серце”, а в 2017-ому світ побачив роман “Дім для Дома”. Вікторія Амеліна з дитинства мріяла бути письменницею, однак обрала сферу IT і десять років працювала програмістом та менеджером у міжнародних компаніях. Наразі завершила кар’єру в IT і присвятила себе письменництву. Багато подорожує світом, а дитячі книжки вигадує разом із сином.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6650 / 4.1MB / SQL:{query_count}