“ТИОРІЯ ЖИТЯ”, або Не все так просто

Містян і гостей запрошують на 10 Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art, який триватиме п’ять днів

З 11 по 15 жовтня в нашому місті триватиме 10 Львівський міжнародний фестиваль короткомет­ражних фільмів Wiz-Art. Слоганом цьогорічного фестивалю є фраза, яка складається з двох слів, – ТИОРІЯ ЖИТЯ. Так, вона навмисне написана неправильно. 
Теорія життя – це наче чітка інструкція, якої ми чекаємо, щоб безумовно досягти успіху, стати щасливими і крутими, як у рекламному ролику. Тому абсурдизована побутовою помилкою “тиорія житя” має для нас таку гостроту й суперечливість.
Відкриють фестиваль 11 жовтня о 19.00 у Львівському кіноцентрі (вул. Володимира Великого, 14-а) Мар’яна Клочко у візуальному супроводі Володимира Стецьковича. Закриття події, нагородження переможців і перегляд найкращих фільмів відбудеться 15 жовтня о 20.00 у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17).
Окрім цього, на 18 кінопоказах глядачі матимуть змогу переглянути фільми міжнародного та українського конкурсів, а також насолодитися стрічками позаконкурсних і спеціальних програм. У рамках фестивалю також відбудеться навчальна частина Wiz-Art Film Lab, яка передбачає серію зустрічей, презентацій, обговорень та майстер-класів від українських та іноземних кіноагентів. Фестиваль Wiz-Art відвідають близько 60 українських і міжнародних режисерів, операторів, звукорежисерів та продюсерів. Серед них: Леопольд Девольф (США), Олексій Дмитрієв (Росія), Сільвія Вінцінґер (Австрія), Мацей Міллер (Польща), Софія Бош (Німеччина), українці Роман Любий, Аркадій Непиталюк, Філіп Сотниченко, Марися Никитюк, Валерія Сочивець, Павло Остриков та інші. 
“Узагалі коли робиш вже десятий фестиваль, то відчуваєш певну відповідальність. Ми хочемо скинути із себе цей тягар. Насправді немає різниці, чи десятий фестиваль проводити, чи другий. Не хочеться робити з цього зайвого пафосу. Розслабмося і просто отримуймо задоволення від кіно. Адже насамперед ми робимо фестиваль задля свого задоволення”, – коментує цьогорічну концепцію фестивалю його директор Ольга Райтер.

Міжнародне журі в складі Світлани Шимко (Україна), Терези Конц (Угорщина) та Крістіана Дора (Австрія) визначить найкращий фільм фестивалю в міжнародному конкурсі, найкращу операторську, режисерську роботу, сценарій, а також найкращий фільм національного конкурсу. 
До цьогорічної національної конкурсної програми ввійшло 10 фільмів українських режисерів та режисерок. Їх можна буде переглянути 13 і 14 жовтня о 19.00 у Львівському палаці мистецтв.
До міжнародного конкурсу ввійшло 16 фільмів з 15 різних країн. Їх можна буде переглянути 12 – 14 жовтня о 21.00 також у Львівському палаці мистецтв.
В п’ятницю, 13 жовтня, о 23.00 пройде спеціальний показ для повнолітніх Late Night Sexy Shorts, а в суботу і неділю, 14 та 15 жовтня – покази “Тиорія житя”, “Фізіологія та тиорія житя”, “Близькість”. 
Не обійдеться цього року і без спеціального показу фільмів під назвою COME OUT, PLEASE. Команда фестивалю вважає, що важливо презентувати фільми ЛГБТК-тематики в окремих програмах. Так мовою кіно можна поговорити про рівність різних та порушення прав людини в світі. 
Представлений цього року й український док – у неділю, 15 жовтня, з 14.00 до 16.00 на двох кінопоказах UA DOC. SPECIAL глядачі переглянуть сім фільмів, які команда фестивалю вважає рупорами поколінь молодих громадян України тут і зараз. Більшість авторів і акторок особисто представлять фільми.
Двоє запрошених режисерів здійснять покази своїх робіт та проведуть сеанс питань і відповідей – Леопольд Девольф (США) та Філіп Сотниченко (Україна).
Короткометражне кіно відзначається динамікою думки, швидкістю реакцій, сміливістю висловлювань і актуальністю. Це фільми без бюджетів і з бюджетами, з багатих країн і з країн, де люди потерпають від голоду. Але передовсім це фільми з авторським поглядом і бажанням промовити до світу. Саме за такими фільмами ми й полюємо, щоби переглянути їх на фестивалі. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.6412 / 4.1MB / SQL:{query_count}