Є в Христі я

До 18 вересня у “Зеленій канапі” триватиме виставка Катерини Ганейчук

У арт-галереї “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7) відкрили виставку Катерини Ганейчук “Євхристія”. Вона належить до сучасних художників, що творять концептуальне мистецтво, використовуючи автентичні техніки витинанки, левкасу, текстилю та розпису на склі. 
До експозиції “Євхристії” ввійшло 16 робіт. У назві виставки мисткині з Луцька немає граматичної помилки: Євхристія – це авторський неологізм. Як і кожен свідомий художник, Катерина Ганейчук приносить своє неповторне бачення в світ. Митці, як правило, звертаються до різних складових людського єства і свідомості, а Катерина обрала для себе духовну її частину. І описала свій вибір так: “Практично всі мої творчі пошуки зосереджені навколо теми духу, душі та серця. Це і не добре, і не погано, просто я до цього дійшла в роздумах. Мистецтво все по суті своїй сакральне. І я не відразу це усвідомила, а лише з часом… хтось це знав раніше… Навіть коли я фотографувала траву, це було “Житіє трав”. Це все моє, особисте, і не канонічне – як молитва своїми словами. Так, я можу назвати себе вільнодумцем і нерелігійною людиною, але віруючою. Хоругви я зробила на старому домотканому полотні. Упевнена, що це додає роботі сили – живої, доброї, від людських рук, що відпрацювали кожний рядок полотна. Відбивала лики та німби сирою картоплею, як це робили здавна, але сучасною фарбою. Користувалася мінімальними, але символічними кольорами та модульними повторами, шила червоною ниткою. Вклала в цю роботу свою давню думку про глибини нашої мови. Сама собі придумала це і тішуся, що Євхаристія – це Євхристія – є в Христі я. Хоча священики вам скажуть, що українського в цьому не може бути, бо слово це грецьке”.
Слід зазначити, що, окрім близької до традиційної сакральної стилізації та лаконізму, твори Катерини Ганейчук відзначаються яскравим українським духом.
фото: artgreensofa.com

Катерина Ганейчук – художник, дизайнер, викладач. Народилася в Білорусі у 1974 році. В 1995-ому закінчила Львівський коледж декоративно-прикладного мистецтва ім. І. Труша (кафедра художньої кераміки). В 2001-ому – Львівську академію мистецтв (дизайн інтер’єру та меблів). Живе і працює в Луцьку. Займається фотографією та живописом. Працює дизайнером інтер’єру і меблів. З 2008 року є учасницею обласних та всеукраїнських виставок. Автор п’яти персональних виставок.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8122 / 4.35MB / SQL:{query_count}