Сер Альфред Хічкок запрошує

В “Копернику” стартує фестиваль фільмів батька жахів

З 10 по 16 серпня о 19.00 в кінотеатрі “Коперник” триватиме фестиваль фільмів великого майстра саспенсу, класика, який зруйнував кордони між авторським незалежним фільмом та колективною голлівудською стрічкою, – сера Альфреда Хічкока.
Ось що розповідає про Хічкока його біограф, відомий письменник Пітер Акройд: “Про Альфреда Хічкока часто говорили як про художника зовнішньої сторони речей, а його фільми вважали квінтесенцією мистецтва враження, але суть у тому, що в житті ми й бачимо лише зовнішні прояви. Він отримував задоволення від демонстративно штучних або навмисно нереальних кінематографічних ефектів”.
Хічкок – не естет у стилі кінця XIX століття. Він тонко відчуває глядача. “Я роблю картини не для власного задоволення, – сказав режисер у 1972 році в одному інтерв’ю. – Я роблю їх для задоволення глядачів”. А ось ще одне його висловлювання: “Все зводиться ось до чого: як нанести клей на глядацькі сидіння”. “Клеєм” служать страх, тривога, жах, саспенс або цікавість. Хічкок умів все це створювати. Він завжди просив сценаристів пам’ятати про реакцію публіки. 
“Що повинні відчути глядачі в цей момент? Що вони повинні думати? Як змусити публіку відчути нестерпне напруження? Хічкок був прагматиком. Якби його попросили вибрати між мистецтвом та комер­цією, він, напевно, задумався б, але тільки на мить”, – додає Пітер Акройд.
Тож не змарнуйте нагоди насолодитися творчістю Альфреда Хічкока! 
В перший день фестивалю, 10 серпня, демонструватимуть трилер  “На північ через північний захід” (1959 р.). Ідею фільму про рекламного агента, якого помилково прийняли за таємного агента, Альфреду Хічкоку подав Отіс Л. Гернсі. Його дуже вразила реальна історія, що сталася в роки Другої світової війни: британці вигадали міфічного агента і водили за ніс німців, які витратили чимало сил на пошуки “шпигуна”. В центрі сюжету – вигаданий таємний агент Джордж Каплан.  На його ім’я заброньований розкішний номер в нью-йоркському готелі “Плаза”. Ворожа контррозвідка приймає за шпигуна рекламного агента Роджера O. Торнхілла (Кері Грант), який і стає її мішенню. В шпигунській інтризі замішана й прекрасна дівчина (Єва-Мері Сейнт). 
Наступного дня в рамках фестивалю відбудеться перегляд детективу “Запаморочення”  (1958 р.). Головний герой фільму Скотті Фергюсон – відставний нишпорка, якого не назвеш улюбленцем долі: самотній, залишився за бортом своєї професії та ще й страждає патологічним страхом висоти. Колишній колега Гевін Елстер просить його постежити за своєю дружиною Меделін, одержимою ідеєю самогубства. Скотті погоджується допомогти приятелеві, не підозрюючи, що жінка, за якою він стежить, чудово знає про його місію і всього лише виконує відведену їй роль в чудово спланованому злочині...
У суботу, 12 серпня, о 19.00 розпочнеться показ детективу “Вікно на двір” (1954 р.). В центрі сюжету кінострічки – фотограф Джеф Джефріз. Він зламав собі ногу і тепер змушений стирчати в квартирі, тож розважається тим, що підглядає за повсякденним життям двору через бінокль. Чоловік  зауважує підозрілу поведінку одного сусіда і доходить висновку, що той вбив свою дружину. Оскільки Джеф у гіпсі, то звертається по допомогу до Ліси – вродливої білявки, яка працює моделлю в модному домі. Жінка палко в нього закохана, тому погоджується допомогти.
І закінчиться тиждень легендарним  хорором “Психо” (1960 р.). Сюжет кінострічки закручений довкола дівчини, яка вкрай невдоволена романом з розлученим чоловіком. Вона привласнює на роботі велику суму грошей і поспіхом покидає місто. На трасі дів­чина зупиняється на ніч та зіштовхується з молодим власником на перший погляд звичайного мотелю…

У понеділок, 14 серпня, ввечері матимете змогу подивитися на великому екрані містичний трилер “Людина, яка забагато знала” (1956 р.). Його герої – Доктор Бен і Джо Маккенна – туристи, які їдуть у відпустку в Марокко і зустрічають там подружжя з Англії – містера та місіс Дрейтон і підозрілого, але доброзичливого француза Луї Бернара. Хто б міг подумати, що зовсім скоро через нього Бен опиниться в центрі міжнародної змови, учасники якої ставлять собі за мету замах на високопоставлену персону.
У вівторок, 15 серпня,  в “Копернику” демонструватимуть трилер “Птахи” (1963 р.), створений за мотивами оповідання англійської письменниці Дафни Д’ю Мор’є. Мелані Денієлс привозить своєму новому знайомому Мітчу Бренеру в провінційне містечко Бодеґа-Бей, де він зазвичай відпочиває з родиною, папуг-нерозлучників. І саме після цього починаються жахливі й незрозумілі події: птахи збираються у зграї та нападають на людей... 
А закриватиме фестиваль трилер “Спіймати злодія” (1955 р.), який розповідає про Джона Робі, колишнього крадія коштовностей, відомого як Кіт. Чоловік намагається врятувати свою репутацію і спіймати злочинця, який імітує його стиль.

Вартість квитка на один фільм фестивалю – 40 гривень, абонемента – 200 гривень. Усі кінострічки демонструватимуть в українському перекладі у великому залі кінотеатру “Коперник” на 140 місць.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7751 / 4.4MB / SQL:{query_count}