Сміливість і стислість у літературі

У Львові та ще чотирьох містах Європи стартував Місяць авторських читань

Стартували! 31 день, 62 літературних зустрічі, 450 годин читань, 5 міст та 5 країн, і 22 000 км в дорозі – ось лише кілька показників, які роблять Місяць авторських читань найбільшим транскордонним літературним фестивалем Центральної Європи. Усі авторські читання в рамках фестивалю відбуваються мовою оригіналу, а публіка тим часом слідкує за перекладами творів на субтитрах. Тому МАЧ – це справді близьке знайомство з літературою, це реальне занурення у звучання мов і нагода дізнатися з перших вуст про культури країн-учасниць. 
Тож відучора й до 4 серпня у Мистецькому об’єднанні “Дзиґа” (вул. Вірменська, 35) щодня о 19.00 Львів зустрічає українських, чеських, польських та словацьких авторів, та о 20.30 – почесних гостей фестивалю, грузинських письменників та письменниць.
Нука Гамбашидзе, кураторка міжнародних проектів у грузинському Будинку письменника, на питання, чого очікувати українським читачам від грузинської літератури, відповідає: “Сміливості і стислості. Грузинські письменники не бояться досліджувати нові оповідні техніки, стилі, теми; вони не бояться провалу, тому вільно творять, і ця творчість приводить їх до доброї літератури”.
“Сучасна грузинська література багато говорить і пише про фемінізм, деконструкцію соціальних ролей, особистість та суспільство, травми минулого та колективну пам’ять, а також – про вічні універсалії: любов, бога, сумніви, пристрасть та пошуки самого себе. І автори, що відвідають фестиваль, направду представляють повну палітру сучасної грузинської літератури”, – продовжує Нука Гамбашидзе.
Польське представництво на МАЧ 2017 найбільше зачепить любителів “літератури факту”; Чехію презентуватимуть вісім дуже різних письменників – “від жаху до сатири”; словацька “велика сімка” обіцяє продемонструвати спадковість літературних поколінь та найвідоміших авторів старшої генерації. Українська “десятка” також запропонує непересічних гостей, що задовольнять будь-який читацький смак: Микола Рябчук, Наталка Білоцерківець, Максим Дупешко, Юлія Мусаковська, Олексій Чупа, Анастасія Косодій, Анастасія Левкова, Сергій Осока, Таня Малярчук та Олена Гусейнова читатимуть у Львові на МАЧ 2017. Модеруватимуть зустрічі відомі літературознавці, перекладачі, автори – Юрій Кучерявий, Андрій Дрозда, Ганна Улюра, Маріанна Кіяновська, Мар’яна Савка, Галина Крук, Олександра Ковальчук, Ірина Забіяка, Тетяна Окопна, Олеся Яремчук, Тамта Гугушвілі, Сергій Лазо, Наталя Трохим, Оксана Васьків, Софія Челяк, Вікторія Швидко, Юрій Завадський та ін.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7323 / 4.36MB / SQL:{query_count}