“Він мріяв виступати у Львові, але не вдавалося...”

У нашому місті відбудеться перший відкритий Міжнародний музичний маратон пам’яті Василя Сліпака

фото: Pierre Raimbault
З 29 червня до 1 липня у Львові триватиме перший відкритий Міжнародний музичний маратон пам’яті Василя Сліпака “W live. Тихі дні любові і музика миру”. Василь Сліпак – український оперний співак, соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник бойових дій на cході України, кавалер ордена “За мужність” І ступеня, Герой України, кавалер ордена “Золота Зірка”, який загинув у зоні АТО влітку 2016 року.
В програмі “W live. Тихі дні любові і музика миру” фактично поєднані три різні маратони – оперний, хоровий і фортепіанний. Останній триватиме впродовж 30 червня і пройде львівськими стежками співака.
“Ми хотіли зробити щось нетрадиційне, довго обговорювали локації. Розуміли, що повинні відійти від показовості та епатажу, хоча були й такі ідеї, – пояснює генеральний директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп. – У нашому маршруті – хорова школа “Дударик”, де він навчався, палац Потоцьких, потім – Гарнізонний храм, де Василя вже відспівували. А на Личакові поставимо орган, і там також звучатиме тиха музика для тих, що прийдуть, для Василя Сліпака, оскільки все відбуватиметься поруч нього та інших загиблих солдатів – на полі почесних поховань”.
“Наш проект важко назвати проектом – це зустріч друзів, спроба донести щось мовою музики, мовою хору, опери, фортепіано, – пояснює куратор проекту і брат співака Орест Сліпак. – Це не формальний маратон, ми навіть не знаємо, чи буде він продовжуватися, а чи стане одноразовим заходом. Проте ми вирішили, що це має бути тиха програма, тому й назва така – “Тихі дні любові і музика миру”.
Ще один співорганізатор маратону – директор і головний диригент хорової капели “Дударик” Дмитро Кацал пригадує, як навчався з Василем Сліпаком у хорі під керівництвом свого батька Миколи Кацала: “Я дуже радію, що “Дударик” став для нього своєрідним трампліном. І мій батько прищепив йому любов до музики та бажання діяти всупереч”.
Варто також розповісти про Перший всеукраїнський конкурс молодих вокалістів пам’яті Василя Сліпака, який триватиме з 15 до 20 грудня цього року. Наразі оголошено про його початок і вже складене міжнародне журі з людей, які працювали з Василем Сліпаком. Серед них – співачка Оля Пасічник та диригента Ніколас Краузе. Окрім цього, організатори маратону подали в ЮНЕСКО дуже цікавий і важливий проект. І якщо їм вдасться отримати грант на нього, то в Парижі дадуть оперу “Алкід” Дмитра Бортнянського, в якій співав Василь Сліпак. Наразі цей захід запланований на кінець січня 2018 року.
“У нас є дуже багато талантів. Хочеться, щоб вони не мусили покидати цю країну. А могли тут жити, працювати, розвиватися, мати достойних учителів, сцени, фінанси і гідно представляти Україну в світі, – пояснює Орест Сліпак. – Адже в нас багато визначних людей у музиці, які були змушені поїхати звідси. Василь поїхав до Франції 19-річним. Загинув, коли йому було 42. І всі ці роки мріяв виступати у Львові, але не вдавалося через різні причини”.

Програма відкритого Міжнародного музичного маратону пам’яті Василя Сліпака “W live. Тихі дні любові і музика миру”

29 червня, четвер
10.00 – Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла (вул. Теат­ральна, 11).
Свята Літургія. Квінтет Гарнізонного храму.
18.00 – Львівська державна хорова школа “Дударик” ім. М. Кацала (вул. Коперника, 27).
Хоровий маратон “Від вчителя до учня” пам’яті Миколи Кацала.
Участь братимуть: чоловічий ансамбль Kalophonia (керівник – Тарас Трудовий), Львівський муніципальний чоловічий хор “Гомін” (художній керівник і диригент – Руслан Ляшенко), Львівська державна академічна чоловіча хорова капела “Дударик”. Диригент – Дмитро Кацал.
22.00 – Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла (вул. Теат­ральна, 11).
“Всеношна” і “Панахида” Кирила Стеценка. Твори виконає Львівський камерний хор “Глорія”. Диригент – Володимир Сивохіп.

30 червня, п’ятниця
10.00 – Королівські палати Львівського історичного музею (пл. Ринок, 6).
Круглий стіл: “Василь Сліпак і українська діаспора: незіграна роль”. За участі Стефанії Павлишин, Жан-П’єра ЛоРе, Патріка Гаре, Галини Тихобаєвої, Кармелли Цепколенко, Людмили Бєлінської, Георгія Павлія, Ірени Давид-Трач, Ольги Сторож, Олександра Козаренка та працівників відділу діаспори Львівського історичного музею і членів кафедри філософії мистецтв ЛНУ ім. І. Франка.

Фортепіанний маратон 
30 червня, п’ятниця
11.00 – Площа перед спеціалізованою СЗШ №46 ім. В. Чорновола (вул. Наукова, 90). Фортепіанний дует Kiev Piano Duo (Олександра Зайцева і Дмитро Таванець) та Євгеній Ґальперін.
13.00 – Львівська державна хорова школа “Дударик” ім. М. Кацала (вул. Коперника, 27). Йожеф Ермінь.
14.30 – Дзеркальна зала палацу Потоцьких (вул. Коперника, 15). Етелла Чуприк.
16.00 – Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла (вул. Теат­ральна, 11). Олександра Зайцева і Дмитро Таванець, Євгеній Ґальперін, Йожеф Ермінь.
18.00 – Поле почесних поховань №76 Личаківського кладовища. Барбара Швідерська (орган).
20.00 – Львівська філармонія (вул. Чайковського, 7). У програмі: “Карміна Бурана” Карла Орфа і Agnus Dei Джоакіно Россіні.
Твори виконуватимуть: Тетяна Дню (сопрано), Патрік Ґаре (тенор), Євген Капітула (баритон), Тетяна Вахновська (альт), Львівська державна академічна чоловіча хорова капела “Дударик”, Оксана Рапіта і Мирослав Драган (фортепіано), краківська група ударних у складі: Яна Пільха, Станіслава Веляника, Матеуша Ґарстецького, Павела Хмелевського, Владислава Плахчинського, Станіслава Жовтоголови. Диригенти – Жан-П’єр ЛоРе, Володимир Сивохіп.

Оперний маратон
1 липня, субота
13.00 – Італійський дворик Львівського історичного музею (пл. Ринок, 6).
Мелопея “Орестея. Exercise” Олександра Козаренка за трагедіями Есхіла, на вірші P.M. Рільке, О. Забужко. Твір виконуватимуть: Тетяна Сторожук – Клітемнестра, Марія Павлик – Електора, Лідія Данильчук – Відьма, Назарій Павлик – Орест.  Режисер – Ірина Волицька, костюми – Дарія Зав’ялова, диригент – Назарій Яцків.
15.00 – Подвір’я палацу Потоцьких (вул. Коперника, 15).
Опера “Алкід” Дмитра Бортнянського. Твір виконуватимуть: Софія Соловій – Алкід, Патрік Гаре – Фронім, Маріанна Лаба – Едоніда, Аретея, Галицький академічний камерний хор (мистецький керівник – Василь Яциняк), Академічний молодіжний симфонічний оркестр “INSO-Львів” (художній керівник – Мирослав Скорик). Диригент – Володимир Сивохіп.
19.00 – Львівська філармонія (вул. Чайковського, 7).
Гала-концерт. У програмі: “Заповіт” Богдани Фроляк для хору з оркестром (диригент – Володимир Сивохіп), “Ода до радості” Людвіга ван Бетховена (диригент – Мирон Осипович), твори Дж. Верді, Ш. Гуно, Г. Берліоза, К. Сен-Санса, М. Лисенка, Ю. ґальперіна.
Твори виконуватимуть: Перін Медоф (сопрано), Гоша Ковалінська (мецо-сопрано), Пол Ґоглєр (тенор), Юрій Шевчук (баритон), Гійом Дюссо (бас),  Наталія Половинка (сопрано), Станіслав Бадрак (баритон), Олеся Бубела (сопрано), Наталія Озерська (мецо-сопрано), Роман Коренцвіт (тенор), Володимир Дубчак (бас), Львівська державна академічна чоловіча хорова капела “Дударик”, Львівський камерний хор “Глорія” (мистецький керівник – Володимир Сивохіп), Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії (голов­ний диригент, художній керівник – Тарас Криса). Диригент – Ніколас Краузе.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6716 / 4.15MB / SQL:{query_count}