А ви знаєте, хто такий Мухаммад Асад?

У Домі Франка тривають Дні Сходу та східної культури

Сьогодні о 15.00 в Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка (вул. І.  Франка, 150-152) у межах Днів східної культури відбудеться зустріч з імамом Львівського ісламського культурного центру Муратом Сулеймановим.
Ісламський культурний центр імені Мухаммада Асада отримав ім’я видатного мусульманського діяча світової величини, який народився  (в 1900 році) і виріс у нашому місті. Мухаммад Асад (до прийняття ісламу Леопольд Вайс) був сином відомого єврейського адвоката Карла Вайса. Його дід був рабином із Чернівців, старійшиною однієї з найшанованіших рабинських династій, що налічувала кілька поколінь.
Про своє дитинство, проведене на теперішній вулиці Левицького, Мухаммад Асад згадував так: “Моє дитинство пройшло у Львові – в той час під австрійським володінням – у будинку і на вулицях, які були одночасно тихими і величними. Довга вулиця мала якусь припорошену елегантність, з каштановими деревами і дерев’яною проїжджою частиною, на якій відбивалися копита коней. Я обожнюю цю вулицю зі свідомістю, що виходить далеко за межі мого дитинства, і не тому, що ця вулиця була моїм домом: я любив її, гадаю, через особливу ауру шляхетної самосвідомості, з якою вона лилася з розкішного центру цього прекрасного міста в бік мовчазного лісу на околиці і великого цвинтаря, захованого в цьому лісі.”
Його знали як німецького журналіста, видатного ісламського письменника, мислителя, дипломата, представника Пакистану в ООН на початку 1950-их років, перекладача Корану англійською мовою. Мухаммад Асад зробив величезний внесок у розвиток ісламу в усьому світі. Вирішивши ознаменувати початок нового життя іншим ім’ям, вчений відобразив у ньому вплив пророка Мухамеда на своє світосприйняття.  Щодо прізвища, то в ньому він намагався зберегти своє львівське коріння – “Асад” у перекладі з арабської означає “Лев”. Мухаммад Асад помер у віці 92 років, похований на мусульманському цвинтарі містечка Марбелла (Іспанія). А в 2008 році його іменем назвали площу перед головним входом до штаб-квартири ООН у Відні – Muhammad Asad Platz. Це була перша західноєвропейська площа, названа на честь мусульманина.
На зустрічі в музеї говоритимуть про іслам, про Львів як місто трьох релігій, триватиме міжрелігійний діалог. Науковці музею, своєю чергою, розкажуть про ісламознавчі зацікавлення Івана Франка, зокрема, його переклади з класичної арабської літератури і науковий реферат “До питання про перекази про Магомета у слов’ян”. Модеруватиме зустріч старший науковий працівник музею Соломія Вівчар.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7332 / 4.36MB / SQL:{query_count}