“Основи” перевидали “Місто”

Нове видання роману Валер’яна Підмогильного доповнили провокативними сучасними ілюстраціями Максима Павлюка

Видавництво “Основи” представило нове видання  роману “Місто” Валер’яна Підмогильного. Цей твір був написаний у 1927 році і став першим урбаністичним романом в українській літературі. Він не був подібний до традиційної народницької прози XIX століття, бо автор орієнтувався на європейський роман XIX – початку XX століття, засвоївши традицію романістики Оноре де Бальзака, Гі де Мопассана, Анатоля Франса, Джека Лондона, а також вітчизняну – Агатангела Кримського і Володимира Винниченка.
Після масових репресій інтелігенції у 1930-их роках, під які потрапив і Підмогильний, його роман “Місто”, як і інші твори письменника, був заборонений аж до 1989 року, а згодом виданий в Україні 1991-го у видавництві “Наукова думка” в складі вибраного. Наклад цього видання становив 70 тисяч примірників.
Головний герой “Міста” Степан Радченко приїздить до Києва разом із друзями на навчання. Хлопець марить “завоюванням” столиці, як і інші юнаки та дівчата, котрі тисячами потягнулися із села до міста у 20-их роках ХХ століття. Степан підлаштовується під життя в столиці: терпить сусідських корів, яких, думав, уже не побачить, знайомиться з жінками та вчиться бути письменником.
Новаторство Валер’яна Підмогильного полягало в тому, що Київ також постає у творі одним із його героїв – саме вплив міста визначає долю Степана. Цю думку поділяє й ілюстратор книжки Максим Павлюк. У новому виданні “Міста” від “Основ” представлені як самі малюнки, так і фотографії тих ілюстрацій, що були розклеєні художником на вулицях Києва.
“Ми видали “Місто” з провокативними сучасними ілюстраціями та цікавим дизайном, – пояснюють видавці. – Завдяки малюнкам українського художника Максима Павлюка книга отримала нове забарвлення”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7633 / 4.35MB / SQL:{query_count}