Сімейний вечір у філармонії

У Львові в рамках фестивалю “Віртуози” відбудеться концерт до 75-річчя видатного маестро Олега Криси

Сьогодні, 10 червня, о 18.00 у Львівській філармонії – “Ювілейний вечір”. Видатний маестро, уродженець Львова Олег Криса відзначатиме свій 75-річний ювілей під час фестивалю “Віртуози”. Музикант виступить у супроводі Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під диригуванням його сина Тараса Криси, який зараз обіймає посаду головного диригента і художнього керівника філармонійного оркестру.  
Тарас Криса розповів, що його задум – поєднати у цьому концерті не лише батьків ювілей, а й львівську атмосферу, бо це місто – дуже цікавий культурний центр. “Я хотів поєднати симфонічний оркестр, середньоєвропейську культуру, ювілей і українське мистецтво. Ми часто граємо центральноєвропейську музику – Двор­жака, Шумана, Монюшка, Моцарта або рухаємося трохи на схід – Прокоф’єва, Чайковського. Та ми насправді є посередині всього цього, – зазначає диригент. – Я довго думав, які з творів цих композиторів нагадують мені Львів. Обрав Бедржіха Сметану і його “Вишеград” – це частина величної симфонічної поеми “Моя Батьківщина”, портрет Праги. Вишеград – тамтешній “Високий Замок”. У мене одразу виникла асоціація, адже такий є і у Львові. А в Центральній Європі найкрасивішими містами є Прага, Краків і Львів”.
У Шумана Тарас Криса взяв дуже цікавий твір – Увертюру, скерцо і фінал, op. 52. Його виконують рідко, бо він вважається незакінченою симфонією. “Проте твір настільки блискучий, приємний і щасливий! Я подумав, що це стане гарною “вітальною листівкою” для Олега Васильовича”, – додає диригент.
Маестро Олег Криса виконуватиме цього вечора Третій концерт Моцарта. А в другій половині події прозвучить прем’єра. Адже Євген Станкович спеціально до ювілею Олега Криси написав концерт “Питання без відповіді…”, в якому є тема колись дуже популярного у Львові танго. 
“Я знайомий із Олегом Крисою вже довгі роки. Він вважається одним із кращих скрипалів світу. І дуже приємно, що така людина повертається на свою землю, зустрічає свій ювілей тут, –  пояснив Євген Станкович. – Цей концерт називається “Питання без відповіді…”, бо я сам ще відповідей у житті не знайшов. Але для мене велика честь писати музику для таких великих музикантів”.
Сам ювіляр – Олег Криса розповів, що репетиції з оркестром вже були, проте вчора на них уперше завітав композитор.
“Це був тривожний момент: коли вперше граєш твір перед автором. Він має, можливо, інше бачення. На щастя, композитор був дуже лаконічний щодо зауважень”, – сказав скрипаль і пообіцяв виконати концерт Станковича не лише у Львові.
Треба сказати, що на ювілей до нашого міста Олег Криса приїхав із Японії і визнав, що якщо й відзначатиме свято у США, то вже після святкування у Львові.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0329 / 4.37MB / SQL:{query_count}