Міносвіти... на сцені

“Запорізька нова драма” і “Драма.UA” презентують у Львові виставу за текстом Анастасії Косодій

У неділю, 12 березня, о 19.00 на першій сцені сучасної драматургії “Драма.UA” (вул. Городоцька, 36, вхід з двору) львів’яни матимуть унікальну нагоду побачити виставу “Міністерство освіти та науки України” за текстом Анастасії Косодій та взяти участь в її обговоренні. 
Постановка створена за участі Ольги Доник і Павла Неброєва. Її головний герой Ваня – агроном, який живе у 2075 році. Його дружина Таня – мандрівниця в часі. В будні вона подорожує українським минулим, а додому повертається на вихідні. Та одного дня Таня не повернулася...
“Після вистави глядачі досить часто кажуть, що це антиутопія – Україна 2075-го досі живе з бюрократією і холодильниками, які треба розморожувати вручну, але я з цим не погоджуюсь, – пояснює авторка п’єси Анастасія Косодій. – Для мене – це про наше сприйняття історії, в тому числі й найгіршої (поточна війна, тридцяті роки минулого століття). Герой говорить: “людина заходить у темний ліс української історії... Жодного тобі морозива, жодного фестивалю пива. І людина губиться. Але її історія – не про це”.
“Запорізька нова драма” – це перший у Запоріжжі театр, який презентує роботи молодих українських драматургів, шукає нову сценічну мову, не боїться складних тем і спів­працює з новим поколінням театральних діячів України. 
Театр заснований 24 серпня 2015 року. Нині в його репертуарі п’ять вистав  – “Котел”, “Самая большая боль на Земле”, “Сестра”, “Міністерство освіти та науки України”, “За межами страху” і ще три в роботі.
У січні 2017-го театр розпочав працю над проектом “Театральна лабораторія: за межами страху”, що передбачає розбудову театральних платформ у шести прифронтових містах (Маріуполь, Старобільськ, Сєвєродонецьк, Покровськ, Бахмут і Краматорськ). 
Театр заснували Анастасія Косодій та Вікторія Петрова. Тексти першої представлені на фестивалях “Тиждень актуальної п’єси” (Київ), “Драма.UA” (Львів), “Любимовка” (Москва) та в репертуарі PostPlay театру. А Вікторія Петрова – арт-директор теат­ру “Запорізька нова драма” і акторка. З ними можна буде поспілкуватися сьогодні, 11 березня, о 16.00 в рамках пуб­лічної розмови “За межами страху: як діє театр в прифронтових містах?”.
Вартість квитків на виставу – 80 гривень. Їх можна придбати онлайн на ticketclub.com.ua та в касі Театру ім. Лесі Українки.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7375 / 4.36MB / SQL:{query_count}