“Хороша музика допомагає в житті”

Володимир Сухін, учасник Mansound, – про творчість секстету, плани на майбутнє та святкову атмосферу, яку дарує Львів

фото: В’ячеслав Янюк
Коли вони виходять на сцену, зал затамовує подих в очікуванні. Шестеро вокалістів – і жодного інструмента, тільки голос у всій його глибині та красі. Тільки акапельне виконання і майстерність, напрацьована роками гастролей світом! Захопливі, харизматичні, талановиті, вони вже підкорили світову джазову сцену. А 25 січня прибудуть до Львова, щоб дати незабутній святковий концерт на сцені філармонії. Все це – про чоловічий секстет Mansound. 
З одним із його учасників, який входить до складу колективу від часу заснування (1994 р.), тенором Володимиром Сухіним “Пошті” вдалося поспілкуватися перед концертом у нашому місті. Виконавець розповів про творчість Mansound, плани на майбутнє та святкову атмосферу, яку він відчуває у нашому місті.
– Розкажіть трохи про програму концерту, який відбудеться 25 січня. Які сюрпризи чекають на глядачів?
– Думаю, ця програма буде цікавою для глядача, бо це різдвяна музика. Зокрема, представимо частину нових композицій. Також додали трохи ідей, щоби розбавити пісні елементами шоу. У Києві ми запросили виступити Еліну, яка перемогла в конкурсі “Голос. Діти”. Вона виконуватиме з нами кілька пісень. З цією святковою програмою Mansound поїде до Житомира, плануємо ще один концерт у Києві. 
– Зараз доволі багато різноманітних святкових концертів. Як колективові вдається балансувати та вибирати програми, які не будуть банальними та передбачуваними, але зацікавлять глядача?
– Є у нас така ідея – наступного року зробити два різдвяні концерти. Один – на католицьке Різдво, другий – на православне. І на кожному з них представити різну музику. Цього року ми не встигли реалізувати такий проект. Звичайно, в чомусь святкова музика буде передбачуваною. Проте в певні моменти ніхто не знає, що буде на концерті, бо це цілковита імпровізація. Ти відчуваєш, що відбувається в залі, і відштовхуєшся від цього. Сподіваємось, що буде цікаво і нам, і глядачам. Докладемо до цього всіх зусиль!
– Mansound вже не раз виступав у Львові. Які рефлексії викликає у вас наше місто?
– Львів для мене – казка. Річ у тім, що я народився в Стрию, 19 років прожив там, а навчався в Дрогобичі. Тому коли є нагода приїхати на маленьку батьківщину, для мене це просто фантастика. Коли ми приїжджаємо до Львова, одразу виходжу з готелю і блукаю містом аж до концерту. Гуляю, дивлюся, ходжу по церквах. Спасибі Львову за це!
– Mansound багато гастролює не лише в Україні, але й за кордоном. Як обираєте специфіку програм для української та зарубіжної публіки?
– За кордоном завжди співаємо для людей, які там живуть. Якщо їдемо до Австрії – для австрійців, якщо до Польщі – для поляків. Публіка або налаштована на концерт, або ні. На щастя, у Mansound ніколи не було провальних виступів. Пригадую цікавий момент із виступу в Австрії, коли один із глядачів сказав: “Ну що ще можна зробити із колядкою “Тиха ніч”? Адже це така поширена мелодія!” І от після концерту він підходить і каже, що йому надзвичайно сподобалося. Ми були щасливі, він щасливий. Що ще потрібно музикантам?
– Через два роки ваш колектив відзначатиме 25-річчя. Як вам вдається увесь цей час залишатися , як то кажуть, у тренді?
– Допомагає любов до справи, якою займаємося. Наступного року плануємо випуск трьох компакт-дисків. Це буде абсолютно нова музика. І це справді наша любов.
– Як іде робота над новими проектами? Чи є якісь програми, які Mansound особливо хотів би поставити?
– Що стосується нових програм, то ми їх завжди обговорюємо, буває, що сперечаємось. Загалом у колективі нас семеро – шестеро на сцені, а сьомим є  наш директор і звукорежисер. У кожного – море ідей. Хтось каже: “Давайте зробимо так!”, хтось: “Ні-ні-ні, послухайте, як я вирішив”. Це постійні дебати... Хотілося б зробити багато всього: і у всесвітній тур поїхати, і написати таку музику, щоби кожного слухача зробити щасливим. Бажань багато, не знаємо, у що це виллється, не знаємо, що буде завтра, але сподіваємося, що Бог дасть нам час і можливість творити, робити справу, до якої, я вірю, Він нас покликав.
– Що б ви хотіли побажати прихильникам творчості Mansound у 2017 році?
– Щоби ніщо не відбирало від них почуття щастя, гідності, відчуття того, що вони достойні жити гарно, в прекрасній державі. І нехай слухають хорошу музику! Вона насправді дуже допомагає в житті.
Розмовляла Наталія Матолінець
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6748 / 4.1MB / SQL:{query_count}