“Вшановуємо його дух, а не лише згадуємо трагедію”

У середу, 14 грудня, у Львівській філармонії відбудеться концерт пам’яті Василя Сліпака

Традиційна серія Бетховенських вечорів у Львівській філармонії цього року розпочнеться з урочистого концерту пам’яті Василя Сліпака. Відомий оперний співак та соліст Паризької національної опери брав участь у бойових діях і загинув під час війни на сході України влітку цього року. 
Щоби вшанувати героя, на сцені філармонії виступить чоловіча хорова капела “Дударик”, яка разом із Академічним симфонічним оркестром виконає “Урочисту месу” (MissaSolemnis) Людвіга ван Бетховена.
Директор філармонії Володимир Сивохіп порівняв Василя Сліпака з міфічним героєм Гераклом (у юності – Алкідом), який обрав шлях випробувань та доброчесності. Він розповів, що символічно однією з перших ролей співака був саме Алкід із однойменної опери Дмитра Бортнянського.
“У нас часом прийнято казати: полягло вже понад дві тисячі вояків, тоді чому ви чіпляєтесь тільки за одного? Це пострадянське колективне мислення – ми беремо все масою, кількістю. Але будь-який маленький хід історії роблять особистості. І Василь Сліпак – саме така особистість, тому він має виділятися, – каже Володимир Сивохіп. – Визначний та самодостатній артист, він сам обрав цю дорогу і пройшов її. Такий подвиг вартий найвищого вшанування і пам’яті, особливо у стінах філармонії, де Василь Сліпак розпочинав свій творчий шлях 25 років тому”. 
На вшанування пам’яті митця відбулося вже більше десяти концертів у Франції, зокрема  в Соборі Паризької богоматері, у США та інших країнах. Для України цей концерт – один із перших заходів, присвячених Василеві Сліпаку. Зі слів директора філармонії, можливо, в майбутньому буде організовано конкурс молодих вокалістів імені Сліпака та масштабні заходи на річницю його загибелі. 
Серія Бетховенських вечорів відбувається у філармонії вже близько п’яти років і “Урочиста меса” була вже давно запланована на відкриття цьогорічного циклу концертів. Проте згодом керівництво філармонії вирішило присвятити перший вечір музики Бетховена й Василеві Сліпаку. Заходи до вшанування пам’яті співака мали відбутися у оперному театрі, проте їх скасували. А щодо вибору саме “Урочистої меси”, то директор філармонії пояснив, що звучати повинні не лише реквієми та молитви, бо зараз їх надто багато, як і трагічних подій. А святкова меса покликана прославляти велич духу. 
Соліст “Дударика” Андрій Кузик розповів, що зустрівся з Василем Сліпаком в хоровій капелі у 80-ті роки, і вони потоваришували з тих часів. Він пригадав, як Василько (саме так називали його товариші по капелі та їхні батьки) успішно розвивав свій голос, потім вступив до консерваторії та виїхав до Франції. Андрій Кузик згадує Василя Сліпака як світлу, відкриту особистість, котра намагалася підтримувати Україну за допомоги проектів згодом, в часи Євромайдану і на війні. “Коли треба було зі зброєю в руках боронити Україну, він це зробив”, – додав соліст.
Окрім концерту, в холі філармонії до 20 грудня (день народження Василя Сліпака) експонуватимуть фотовиставку “Тиха пам’ять”, присвячену моментам з життєпису героя. На світлинах зображена його юність, творчий шлях, кращі ролі і, нарешті, останні фото з війни… Організацією виставки опікувався брат співака Орест Сліпак, який відібрав і надав світлини. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6850 / 4.1MB / SQL:{query_count}