“ТАМ”: мистецтво, яке змушує думати і відчувати

Цього четверга у Львові розпочинається “Тиждень актуального мистецтва“. “Пошта” розповідає про проекти, які будуть представлені в рамках бієнале

Із 1 по 9  вересня у Львові в рамках бієнале “Тиждень актуального мистецтва” відбудеться  кураторський проект “Частини тіла”. Він стане своєрідною львівською презентацією трієнале “Український Зріз. Перетворення”, яка масштабно представила українське мистецтво у Вроцлаві – цьогорічній  європейській столиці культури. Відкриття події відбудеться 1 вересня о 17.00 в Палаці мистецтв (3 поверх). Вхід на експозиції у день відкриття  вільний. 
У “Частинах тіла” поєднані твори десяти авторів із різних регіонів України: Юрка Вовкогона, Діми Ерліха, Костянтина Зоркіна,  Володимира Кауфмана, Наталії Лісової, Сергія Петлюка, Сергія Радкевича, Володимира Стецьковича, Геннадія Чернеги та Володимира Топія.
Упродовж “Тижня” “Український Зріз” буде представлений і малярським проектом “Ворог” автора MICRO CUTS, який успішно дебютував у Вроцлаві.
Вперше у Львові під час “Тижня” експонуватимуть медіа-інсталяцію “В мистецтві мрії стають дійсністю” неординарної та епатажної польської мисткині Катажини Козири. В цьому проекті вона застосовує різні форми візуального мистецтва, музику, перфоманс. Куратор львівської версії проекту – Вальдемар Татарчук.  
Також 1 вересня у Палаці мистецтв (2 поверх) о 18.00 відбудеться презентація фестивалю LEMinarium, який триватиме в рамках “Тижня”. Це мультижанровий простір актуальної культури, тісно пов’язаний з креативним дослідженням постаті видатного львівського літератора і філософа Станіслава Лема.  
В пілотному LEMinarium візьмуть участь митці з України та Польщі. Володимир Кауфман та Сергій Савченко створять спільний проект, лейтмотивом якого є філософські інсинуації навколо вічного роману Станіслава Лема “Соляріс”: “... та коли одну проблему вдавалося якоюсь мірою розв’язати, на її місці, як це згодом не раз бувало з планетою Соляріс, поставала інша, ще неймовірніша”. Проект “Маска” за координації МО “Нурт” творитимуть  Михайло і Тереза Барабаші, Антон Лапов, Славомір Собчак, Даніель Конюш та Якуб Ясюкевич. Це проект про тіло, яке шукає, яке живе, яке вбирає, яке віддає, яке приймає, яке змінюється… Про драму свідомості, яка намагається вийти за межі себе і визначити сенс свого існування.
Фотохудожник Констянтин Смолянінов створює фотопроект With or Without. Це проект про Львів без телевежі, “Львів, у якому народився і виріс Станіслав Лем.., можна зробити сміливе припущення, що такий телекомунікаційний об’єкт міг би до певної міри символізувати футуристичні мотиви в творчості польського фантаста. Чом би й ні?!”.
А ще у рамках LEMinarium відбудеться виставка LEMinarium Graphic Novels, яка поєднає скульптури Віталія Внукова та  ілюстрації до “Казок Роботів” Станіслава Лема. Над графічними роботами працювали Євгенія Гайдамака, Анна Звягінцева, Ярослав Філевич, Дмитро Кривонос, Євген Харук, Анфіса Хлєб, Романа Рубан, Сергій Майдуков, Женя Васильєва, Ольга Сак, Антоніна Александрова. Куратори проекту – Наталка Гайда і Рина Шумило. Відкриття виставки відбудеться 2 вересня о 17.00 в “Музеї Міста” (пл. Ринок, 1, підвали міської ратуші, вхід – від скульптури Нептуна). Експозиція триватиме до 18 вересня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7753 / 4.38MB / SQL:{query_count}