Живописна душа Карпат

У Львові впродовж місяця триватиме колективна виставка живопису художників зі всієї України “Славські пленери”

фото: Олег Огородник
Протягом місяця у Львівському палаці мистецтв можна буде оглянути експозицію “Славські пленери” – ювілейну виставку учасників міжнародних художніх пленерів MAXIM у Славському, які ось уже дев’ять років проводить Фонд підтримки культури та спорту “Максим”, заснований Оксаною та Дмитром Ареф’євими – меценатами та почесними членами Національної спілки художників України. До експозиції ввійшло 94 роботи з приватної колекції організаторів, створені 48 художниками із України, Ізраїлю та Литви.
“Для виставки, яку сміливо можна назвати колекційною, ми дібрали роботи тих авторів, котрі приїжджають до Славського частіше. Як-от львівські художники Орест Манюк, Орест Косар і Віктор Стогнут, що не пропустили жодного пленеру і вже стали нам добрими товаришами. Або народний художник України Олексій Поляков, який малює наші карпатські пейзажі починаючи з третього пленеру. Всі полотна, які можете бачити тут, створені під час п’яти-шести останніх пленерів, котрі проводимо двічі на рік. 29 травня у нас закінчився вже шістнадцятий за ліком, – розповідає Оксана Ареф’єва. –  І виставки, і пленери проводимо для того, аби популяризувати сучасне українське мистецтво. Славське раніше сприймали як суто гірськолижний курорт, але тепер ставлення до нього змінилося – його почали сприймати і як культурну локацію. В нас є мистецька галерея, регулярно проводимо художні виставки – персональні й післяпленерні, на яких представляємо мистецькі новинки”.

На “Славських пленерах” яскраво представлені львівська, закарпатська, харківська і одеська школи малярства. А ще у виставкових залах Палацу мистецтв свої роботи демонструють представники Запоріжжя, Сум, Чернігова, Івано-Франківська та інших міст нашої країни.
Всі ці художники пройшли через пленери, кожен виніс із них щось своє, вважає мистецтвознавець Олена Кіс-Федорук: “Окрім живописних і натюрмортних робіт, на виставці представлено багато жанрових полотен і портретів. Таке розмаїття шкіл, тем, сюжетів і творчих темпераментів створює неповторне естетичне враження”.
І справді, оглянувши виставку, дивуєшся багатству українського мистецтва та неперевершеній красі Карпат, яку кожен митець бачить, сприймає і передає по-своєму майстерно. Зокрема, народний художник України Олексій Поляков, родом із Донбасу, зауважує: “Після нашої природи карпатська сприймається як курорт. Але малювати добре Карпати, як і Крим, не так просто. До прикладу, тут довкола чимало зелені, яку треба професійно, технічно правильно передати. Хочу створити тут національний пейзаж. Саме для цього й приїхав. Але це не так просто пояснити – це треба відчути. Лише під час практичної роботи на пленерах знайшли разом із колегами кілька “своїх” місць, де відтоді й працюємо. Вони дихають традиціями!”.
А поки львів’яни і гості міста насолоджуватимуться живописними роботами художників, відвідуючи “Славські пленери”, родина Ареф’євих разом із цими митцями й далі пропагуватиме мистецтво. До 18 червня у Славському вони проводитимуть вже традиційну серію майстер-класів для дітей. “Юні художники разом із куратором створюють чудові малюнки, з яких робимо виставку, а маленьких учасників нагороджуємо цікавими призами-подарунками, – запевняє Оксана Ареф’єва. – Буває, що деякі з цих робіт відбираємо навіть для дорослої професійної експозиції, куди входять лише найкращі полотна, створені під час пленеру”. Цікаво, що останнім часом, окрім майстер-класів із художниками, діти займаються ще й із народними майстрами, вчаться виготовляти ляльки-мотанки, вироби з глини тощо.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.6559 / 4.1MB / SQL:{query_count}