Запрошують на зустріч із маестро

У Львівській філармонії 13 червня відбудеться зустріч-дискусія з відомим композитором Євгеном Станковичем

У понеділок у Львівській обласній філармонії (вул. П. Чайковського, 7) відбудеться відкрита зустріч-дискусія з відомим українським композитором, лауреатом Шевченківської премії, Героєм України Євгеном Станковичем. Початок зустрічі зі знаменитим маестро, яка проходитиме на камерній сцені філармонії, – об 11.00. Вхід – вільний.
Напередодні цієї зустрічі у Львівській філармонії, на заключному концерті XXXV Фестивалю музичного мистецтва “Віртуози”, прозвучить львівська прем’єра Третього концерту для скрипки з оркестром Євгена Станковича. Цей твір композитор написав у 2015 р. для скрипаля Валерія Соколова, який, попри молодий вік, уже став знаменитістю і героєм документального фільму, який про нього зняв французький режисер Бруно Монсенжон.
На зустрічі з Євгеном Станковичем 13 червня також будуть присутні виконавці твору-прем’єри: Валерій Соколов (скрипка) та Віктор Плоскіна (диригент). Модеруватиме дискусію львівська композиторка Богдана Фроляк. 
Твори Євгена Станковича звучали у концертних залах Канади, США, Німеччини, Франції, Іспанії, Китаю, Філіппін, у країнах Східної Європи. У січні 1992 року Станкович був головою журі І Міжнародного фестивалю сучасної музики в Канаді. У 1996-му він був композитором-в-резиденції кантонy Берн (Швейцарія).
Ключовими рисами почерку маестро Станковича є витончена, поліфонічна оркестрова фактура, особлива увага до тембру, а також глибока експресивність. Його камерна симфонія №3, написана у 1982 році, увійшла в десятку найкращих творів світу ЮНЕСКО за 1985 р. Євген Станкович є автором шести симфоній, дев’яти камерних симфоній, двох опер, шести балетів, цілої низки вокально-симфонічних творів (зокрема, “Панахида за померлими з голоду” на текст Дмитра Павличка), камерної музики, музики до шести спектаклів та понад 100 кінофільмів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.6731 / 4.07MB / SQL:{query_count}