Культурні події у нашому місті


Цього тижня у львівських кінотеатрах відбудуться прем’єри чотирьох фільмів.
Головні герої фантастичного бойовика “Вартові галактики” (реж. Джеймс Ганн; у гол. ролях: Бредлі Купер, Лі Пейс, Він Дізель, Дейв Батіста) – персонажі однойменної серії коміксів про супергероїв. До рук відважного Пітера Квілла потрапляє таємничий предмет – дуже потрібний могутньому і безжальному злодієві Ронану, який мріє завоювати всесвіт. 
На Квілла оголошують полювання, і єдиний спосіб урятуватися – об’єднатися з четвіркою дивних воїнів: небезпечним єнотом на прізвисько Ракета, деревоподібним чужопланетянином Грутом, загадковою Гаморою та Драксом Руйнівником. І коли Квілл усвідомить, якою силою володіє вкрадений артефакт і яку небезпеку він може принести всесвіту, то піде на все, аби об’єднати зусилля героїв для вирішальної битви за майбутнє.
Фільм жахів “Судна ніч 2” (реж.: Боббі та Пітер Фарреллі; у гол. ролях: Джим Кері, Лорі Голден, Анджела Кереч, Кетлін Тернер) описує події недалекого майбутнього. На планеті панує ідеальний мир – без злочинності, безробіття і воєн. А все тому, що всього одну ніч на рік можна робити що завгодно. У цей час діє тільки один закон – вседозволеність. 
Скоєний цієї ночі злочин не буде переслідуватися (чи це крадіжка, а чи вбивство – немає значення). Саме завдяки судній ночі світ тримає рівновагу. Втім це час, коли на вулиці краще не виходити навіть у тому випадку, якщо совість чиста і немає охочих поквитатися. Після заходу сонця хтось прагне помсти, хтось шукає розваг, а хтось намагається дожити до світанку…

Після неймовірного успіху в прокаті першої частини фільму (касові збори близько 90 млн. дол. при витраті 3 млн.) його творці вирішили знімати продовження. Цього разу на глядачів чекає абсолютно нова історія, яка розгортатиметься на неспокійних нічних вулицях Лос-Анджелеса.
Дія фантастичної драми “Побудь у моїй шкурі” (реж.: Джонатан Глейзер; у гол. рол.: Скарлетт Йоханссон, Пол Бренніган, Лінсі Тейлор-Маккей) відбувається в Шотландії. Щодня трасою Единбург – Глазго їздить машина з розкішним водієм – пишногрудою брюнеткою з величезними зеленими очима, яка підбирає автостопників, переважно здорових і кремезних чоловіків, а потім паралізує їх. Дівчина – представниця іншої цивілізації. Її родичі розпочали доволі бурхливу діяльність у Шотландії...
Мультфільм “Король сафарі” (реж. Ентоні Сілверстон) перенесе глядачів у далеку Африку. Головний герой – зебра Кумба – із самого народження відрізняється від своїх родичів, чим постійно привертає до себе увагу. Його тіло вкрите чорними смугами тільки наполовину. Інші зебри до цього ставилися більш-менш спокійно лише доти, поки у їхніх краях не почалася страшна посуха. Юного зебру звинуватили в тому, що цю біду принесла саме його “нестандартність”… 
І Кумбі нічого не залишається, як покинути рідні місця та вирушити в далеку подорож, аби віднайти смужки, яких так бракує. Він потрапляє у вир неймовірних пригод, знаходить багато нових друзів, на нього чигають небезпеки… Та головне, що, подолавши важкий шлях, Кумба здобуде любов і повагу родичів!

У конференц-залі Центру міської історії (вул. акад. Богомольця, 6) триває виставка Андрія Боярова “Гра в міста: Дебора Фоґель/Gra w Miasta: Debora Vogel”.
Проект презентує 12 фоторобіт, які відображають елементи міського простору та передають атмосферу міст, переживання, внутрішні стани, спогади, сприйняття. Він присвячений Деборі Фоґель та є рефлексіями автора на твори письменниці.
Автор виставки Андрій Бояров так окреслив ідею фотопроекту: “Формально багаторічна серія “Гра в міста” відповідає основним естетичним засадам, не раз проголошеним Деборою, про постійне оновлення форм у мистецтві. Для мене реалізм фотографії – це результат широко заточеного у експерименті кола, а також близькість до  її “лірики холодної статики”.
Андрій Бояров – незалежний художник і куратор. Його зацікавленнями є  медіа-арт та фотографія, окремою темою якої слугує міський простір і його нашарування. Аніматор культури, учасник та обсерватор художнього середовища Львова, Варшави і Таллінна.
У ресторації “Перша Кляса” (пл. Ринок, 39) можна оглянути Всеукраїнську виставку живопису, графіки і малярства на склі “Літо”. Настрій літа і яскраві барви об’єднують в експозиції дуже різні роботи. Мальовничі краєвиди – від гірського Кримського узбережжя до величних Карпат – представлені в творах О. Свіжак, В. Сандюка, П. Радіонова, В. Кошака, О. Дмитренка, О. Білобран, І. Филипіва, Ю. Долинської, Л. Худяка, В. Тишецького.
Тихі й затишні львівські вулички, розпечені сонцем червоні будинки, бордова вежа змальовані на полотнах С. Ковтун та І. Твердуна. Мила корівка, задириста курка, бойовий півень визирають із робіт І. Драгана. А у М. Матіяш пташка вже готова до польоту… Вся палітра барв літніх квітів, цікаві композиційні рішення у натюрмортах О. Жеребецької, О. Гук-Фіголь, О. Білобран та В. Тишецького. Малярство на склі презентують твори І. Токарської. Наче з ніжного квіткового мережива створені жіночі портрети, букет у вазі. А комусь зозулька вже накувала довге і щасливе життя… Вишукана гра лінії і кольорової плями лягли в основу квіткових композицій у графіці Р. Шафран.
Сьогодні о 18.00 у галереї  PRIMUS (вул. Вірменська, 13, вхід через дворик) відбудеться відкриття спільної виставки Володимира Топія та Ярини Шумської “ЦЕмісЦЕ”.
“ЦЕмісЦЕ” має своє життя (сім років у історії Львова), своїх мешканців, глядачів, відвідувачів. “ЦЕмісЦЕ” – існування наповнення та пустоти, давнього та нового, історії та сучасності, обережності та волі, певних обмежень та свободи.
Мимовільно чи свідомо кожен потрапляє у певне місце. Місце має своє призначення, свої особливості, таємниці, прогалини і наповнення, входи і виходи, оточення, людей… Люди створюють місця і руйнують їх, роблять сакральними, безлюдними, центром і периферією, всім і нічим.
Від завтра у Львівській галереї мистецтв (вул. Стефаника 3) триватиме виставка Олени Каменецької-Остапчук “Ретроспектива. Живопис”.
Олена Каменецька-Остапчук народилася 8 серпня 1964 року у Львові. В 1977 – 1980 рр. навчалася у Львівській художній школі, де її викладачами були Володимир Риботицький та Зеновія Масляк. У 1981 – 1982 рр. вчилася живопису у Володимира Антоновича Овсійчука та рисунку в Бориса Буряка. У 1982 – 1987 рр. навчалася в Українському поліграфічному інституті ім.  І. Федорова на відділенні графіки. Її викладачами були В. Овчинников, М. Таранов, Х. Саноцька, С. Іванов, А. Попов, В. Гурмак, І. Туманов, П. Приведа.

З 2005 року – член Національної спілки художників України, постійний учасник обласних та всеукраїнських виставок. Автор урбаністичних пейзажів, сюжетних полотен, натюрмортів, з-поміж яких вирізняються твори, об’єднані в серії “Сни про місто”, “Дівчинка на велосипеді”, “Кольорова ніч”, “Дегустація”, “Музика моря”, “Різдвяна скринька”, “Ангел пролетів”, “Львівські рекреації” та ін. 
В них О. Каменецька-Остапчук розкривається як тонкий і вдумливий митець, що вміє у дуже індивідуальний спосіб передати те, що найбільше її цікавить, хвилює в мозаїці навколишнього. “Все, що я реалізую в творчості, було задумане дуже давно – ще в студентські роки, чи навіть раніше. І цих задумів дуже багато. Форма виконання змінюється, а сутність залишається: любити життя, любити те, що мене оточує, – просте, звичайне, бачити в ньому великий і вічний смисл. Пишу тільки те, що викликає хвилювання, емоції. Люблю теми, в яких багато символів, образів, поезії. Цікаво писати перехідні стани природи, настрою, душевного стану. Там так багато нюансів. І щоб ні одна інтонація не повторювалась”, – каже художниця.

Сьогодні о 22.00 в клубі Picasso (вул. Зелена, 88) відбудеться Pre-Party одного з найпопулярніших фестивалів Центрально-Східної Європи Sziget
В останню ніч спекотного липня триватиме вечірка, на якій ви зможете почути кавери на найкращі хіти цьогорічного лайнапу Sziget у виконанні гурту Cover Jam, а також потанцювати під DJ-сети з улюбленими треками фестивалю. Крім того, в програмі розіграш призів від Inspired і денс-шоу від студії емоцій Bye, Dad.
Зі слів організаторів вечірки, зважаючи на події на сході України, було вирішено провести благодійну акцію зі збору коштів на підтримку української армії. Виручені гроші передадуть волонтерам, які збирають речі та продукти для наших вояків.
Тож усіх, хто хоче знайти друзів для поїздки в Будапешт на Sziget 11 – 18 серпня, запрошують на вечірку потанцювати, послухати музику та здобути найкращі спогади про це літо!
У неділю, 3 серпня, о 19.30 на площі Ринок лунатиме музика від Piano Extremist. Варто нагадати, що Piano Extremist вперше зіграв на Майдані у балаклаві та бронежилеті відомий твір Ludovico Einaudi – Nuvole bianche, а відео його виступу подивилися 500 000 осіб за добу.
З тих часів музикант став одним із важливих символів визвольної боротьби нашого народу, який надихає своєю музикою змінювати життя  в Україні. Зараз він виступає з концертами із однією метою – зібрати допомогу для добровольчих батальйонів. 
Прибувши як фоторепортер і доброволець у зону АТО, піаніст Майдану започаткував серію концертів, частину коштів з яких віддає на потреби українських військовиків. Вони виборюють незалежність України і потребують допомоги: від листів і продуктів до тепловізорів і бронежилетів.

З 1 по 3 серпня в селі Урич Сколівського району триватиме “Ту Стань!-2014: Зустріч у Фортеці”.
Як у давні часи Київської Русі, біля підніжжя урицьких скель “Ту Стань!” уже вдев’яте зустріне подорожніх. Проведення культурних подій, спрямованих на укріплення позицій української самоідентичності, правдивої історії та героїки, має тепер особливе значення. Саме тому цього року відбудеться “Зустріч у Фортеці”, яка збере всіх учасників у єдиному середньовічному містечку.
Прогулюючись його вуличками, кожен відвідувач зможе зануритися в атмосферу давнього ярмарку – побувати ремісником, послухати поради знахарів, купити натуральні продукти від місцевих жителів. За традицією можна буде навчитися середньовічних танців, гри на давніх музичних інструментах, побачити вправність вершників, повболівати за мужніх воїнів на турнірі.

Впродовж дня триватиме стройова підготовка для охочих взяти участь у нічному штурмі фортеці. Всіх воїнів поділять на “захисників Тустані” та “ворогів”. “Зараз працюємо над запуском Тустанського університету – місця, де відбуватимуться лекції та дискусії про культуру в часи війни, викривлення подій української історії, сьогоднішнє лицарство”, – каже директор заповідника “Тустань” Василь Рожко.
“Запрошуємо всіх небайдужих долучитися до підготовки території зустрічі. Вже з 20 липня в Уричі буде підготовча група, яка розпочне розбудову містечка, прибирання та облаштування території і екскурсійних маршрутів. Під час підготовки організуємо експедиційний табір. Плануємо стерти частину сучасних написів на скелях і відреставрувати двері у церкві святого Миколая”, – пояснює виконавчий директор “Зустрічі у Фортеці” Орест Кондратович.
А в суботу, 2 серпня, о 14.00 в Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького розпочнеться дивовижний Lviv Holi Fest
В індійській культурі існує особлива традиція, яка об’єднує всіх індусів у одне яскраве багатобарвне суспільство – це Фестиваль фарб холі. Аналогічне свято хочуть провести і у Львові. Всеукраїнський Фестиваль фарб холі – це тонни сухої фарби холі, яскраве свято по всій Україні (в кожній області, районі, місті) і тисячі людей у білому, які потім перетворяться на сукупність всі х кольорів веселки. Червоний, синій, жовтий, рожевий, бірюзовий, бузковий, салатовий, помаранчевий – ось палітра яскравих барв, що дозволяє влаштувати справжнє кольорове шаленство! 
Забудь, хто ти у звичному житті, бо на Фестивалі фарб перетворишся на райдужного нестримного митця, розмальованого різними фарбами! Що з тебе вийде – залежить тільки від кількості вилитої фарби і друга, який  тебе розфарбує.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2634 / 4.49MB / SQL:{query_count}