Музика, що об’єднує

В Україні провели флеш-моб “Інструмент свободи”

Львів (фото: Андрій Польовий)
У неділю, 9 лютого, з 12.00 на центральних майданах та вулицях дев’яти міст України лунала музика свободи. Вслід за Києвом у рамках флеш-мобу “Інструмент свободи” вуличні концерти на розмальованих у національні кольори піаніно активісти Євромайдану зіграли у Львові, Чернівцях, Ужгороді, Харкові, Херсоні, Рівному, Запоріжжі, навіть Донецьку та Луганську. І то лише початок! Цього тижня приклад із них візьмуть ще десять міст нашої країни.
“Ця акція є продовженням акції “Піаніно для беркуту”, – пояснює її ініціаторка львів’янка Христина Качмарик. – Фортепіано, що стало своєрідним символом революції, мирного спротиву, а також показником культури та свідомості революціонерів”.

Київ (фото: Дмитро Ларин)
У більшості міст флеш-моб “Інструмент свободи” пройшов без ексцесів: його учасники та випадкові перехожі виконували різні музичні твори, а в Чернівцях навіть утворили інструментальний дует – мелодії “революційного” синьо-жовтого піаніно злилися з партією дзвінкоголосої та тужливої скрипки. Тільки в Луганську під час народного віча, коли, власне, й відбувалась акція, невідомі напали на активістів та пошкодили інструмент, видерши з нього кілька клавіш. Та врешті-решт активістам-євромайданівцям таки вдалося зіграти на ньому. Таким чином, навіть у Луганську, попри провокації, лунали гімни України та Євросоюзу.
А ось учора “революційне” піаніно звучало на барикадах на вулиці Грушевського. Його поставили просто на… залишках спаленого автобуса. В столиці на синьо-жовтому інструменті музикувала Руслана, виконуючи “Оду до радості” Бетховена, твори The Beatles, уривки з українських народних і власних пісень.
Організатори та  ідейники акції “Інструмент свободи” переконані: мистецтво і музика – це сили, яким нічого не можуть протиставити ті, хто хоче крові, насильства. “Мистецтво надає сенсу діям і веде до інтелектуального, а не силового вирішення непорозумінь. Піаніно за всю історію Майдану стало потужним символом, який гуртує людей, – вважають вони. – Ми віримо, що йому знову вдасться повернути події в русло розуміння та діалогу”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1410 / 4.38MB / SQL:{query_count}