Уроки історії... чи життя?

До 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка “заньківчани” поставили драму “Назар Стодоля”

фото: Євген Кравс
У світі формалізму та конформізму немає місця почуттям та братерським клятвам. Чи можливо щось змінити? Піти наперекір подіям та перемогти? Саме про це йдеться у новій постановці народного артиста України, лауреата Національної премії України Федора Стригуна – драмі “Назар Стодоля”. Прем’єра вистави відбулась цієї неділі на сцені Національного академічного драматичного театру ім. Марії Заньковецької.
Дія п’єси відбувається у 70-80-х роках XVII століття. Цей період в історії недарма називається Руїною. “Від Богдана до Івана не було гетьмана…”  Славні справи козаків лишилися в минулому. Прийшов час пристосуванства та прагнення збагачення за будь-яку ціну. 

фото: Євген Кравс
“Назар Стодоля” – це історія любові під час занепаду вічних ідеалів. Головний герой цієї драми Хома Кичатий намагається віддати доньку заміж за багатого полковника. Цим він ламає давню клятву, дану Назарові Стодолі, що Галя – його наречена. Як складеться їхня доля відомо з шкільних підручників. Питання в іншому – чи можлива у наш час перемога добра? У суспільстві, у власному домі, в самій людині? Чи віримо ми у покаяння грішної людини? Чи даємо ми собі право на помилку й її виправлення… 
Варто зазначити, що по завершенні вистави на сцені театру ім. Марії Заньковецької народну артистку України Таїсію Литвиненко (яка у постановці виконує роль Катерини Мотовилихи) нагородили орденом “Варвари Великомучениці”  від Владики УПЦ КП Філарета, а колективу театру та його художньому керівнику подарували картину-портрет Великого Кобзаря.
До слова, ті, хто ще не встиг насолодитися класичною постановкою Федора Стригуна, зможуть завітати на неї ще до Нового року, адже цього тижня прем’єру “заньківчани” продемонструють тричі – у четвер, суботу і неділю (26, 28 та 29 грудня) о 18.00.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.8039 / 4.08MB / SQL:{query_count}