AРДEKOХ?..

У галереї “Зелена канапа” відкривають персональну виставку живопису Юрка Коха

фото: infolviv.net
Сьогодні о 17.00 в арт-галереї “Зелена канапа” буде людно. Чимало шанувальників творчості одного з найбільш улюблених галичанами художників зберуться, аби оглянути і, куди ж без цього у Львові, обговорити його нову виставку, яка обіцяє стати особливою подією в мистецькому житті нашого міста.
Чому? Бо “АРДЕКОХ” (саме таку назву вона має) запропонує оцінити роботи не зовсім звичного Юрка Коха з його скрупульозними портретами львівських будинків та їх макабрично-фантасмагоричними меш­канцями. Цього разу старі й нові витвори митця об’єднує легендарний стиль ар-деко.
“Він  запозичив у сецесії плинну пластику форм, змішав з прагматичністю і графічним аскетизмом конструктивізму, додав свою пристрасть до екзотичних матеріалів та архаїчних культур. І отримав ФОРМУЛУ РОЗКОШІ. В її рецепті – все най-найновіше і все най-найекзотичніше “старе” з банку ідей світової культури. Новий стиль формує не лише смак, а й манеру роботи, відпочинку, мандрів, –  пояснює історик мистецтва Наталія Космолінська.
– Це стиль солодких голлівудських кіноілюзій, моди на спортивні і танцмайданчики, на лаун-теніс і автоперегони, стиль самостійних емансипованих жінок у коротких суконках і елегантних капелюшках-клош… Щойно в 1966 році мистецтвознавці офіційно дійшли згоди назвати ці двадцять років гармонії між катаклізмами двох світових воєн, цей останній крихкий момент рівноваги між промисловістю і мистецтвом ар-деко”.
З її слів, в Україні цей термін почав з’являтися аж після розвалу Радянського Союзу, який інакше, як “гнилим буржуазним декадансом”, той період світового мистецтва першої половини ХХ століття не називав. “Тож нічого дивного, що молодий Юрко Кох, який жив і робив свої перші мистецькі кроки серед наповненого по вінця сецесійно-ардековою естетикою Львова, цього терміну не знав. Але присмак ар-деко відчувається “за кадром” його ранніх творів, визирає у графічно сконструйованих композиціях, натякає підсвідомо засвоєними деталями, – веде далі Наталія Космолінська.
– В своїх нових роботах Юрко Кох свідомо не реінкарнує декоративно-площинно-плакатну стилістику ар-деко. Він претендує відтворити шарм атмосфери цього останнього з великих стилів ХХ століття, атмосфери його елегантності, енергії, збудження, оптимізму…”
То як, нам вдалося вас заінтригувати? Віднині до 22 вересня включно і ви маєте нагоду відчути, поринути в дивовижну атмосферу “АРДЕКОХ”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6482 / 4.07MB / SQL:{query_count}