“Україно, гудбай!” у Львові

Автори розповіли про ідею проекту та проблеми вітчизняної кіноіндустрії

Автори розповіли про ідею проекту та проблеми вітчизняної кіноіндустрії

Днями у львівському Палаці мистецтв відбулася зустріч із командою, яка працювала над циклом короткометражок “Україно, гудбай!”. 

До нашого міста завітали продюсер проекту, генеральний директор компанії “АРТХАУС ТРАФІК” Денис Іванов, автор та продюсер проекту, режисер короткометражки “Янгол смерті” Володимир Тихий і Дмитро Сухолиткий-Собчук, який відзняв для згаданого циклу роботу “Борода”.  

Варто нагадати, що “Україно, гудбай” складається з 25 короткометражних фільмів загальною тривалістю 10 годин. “Весь цикл обійшовся нам у 6 млн грн. І це не багато, якщо враховувати, що в середньому хвилина екранного часу коштує 132 тис. грн, – сказав Денис Іванов. – Ми намагались економити на всьому. До речі, не зважаючи на закиди, нібито стрічки проекту належать до жанру абсурдного мистецтва, Держкіно підтримало нас”. 

За його словами, держава профінансувала 16 короткометражок, виділивши на них 4 млн грн, хоча досвід із бюджетними коштами згадує неохоче, бо “ він потребує забагато відволікаючої паперової роботи”. Та й взагалі, з грошима у кіно ситуація незрозуміла... 

“Попри те, що Європа починає помічати кінопроцеси в Україні, цікавиться нами, фінанси з-за кордону отримувати складно через нашу бюрократію, – розповідає далі Денис Іванов. – Тож інвестори просто не можуть вкладати кошти в українське кіно, навіть якщо хочуть”. 

Тимчасом, автор, продюсер проекту та режисер короткометражної роботи “Янгол смерті” Володимир Тихий розповів про сам цикл “Україно, гудбай”. “Тут йдеться  про людські мотиви до еміграції. Це кіно про Україну, про те, що нам болить, яким саме речам хочемо сказати “гудбай”, – пояснив він. – А щодо закидів про “чорнушність” робіт... Знаєте, хороше, добре, смішне кіно повинно бути, але ми все ж робили ставку на те, щоб втягнути глядача в історію та схвилювати його”.

Режисер також додав, що через півроку всі короткометражки проекту можна буде переглянути в інтернеті. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7539 / 4.08MB / SQL:{query_count}