“Молодість-2012”: що дивитися?

Кращі блоки та цікаві прем’єри позаконкурсної програми 42-го Київського міжнародного кінофестивалю

Кращі блоки та цікаві прем’єри позаконкурсної програми 42-го Київського міжнародного кінофестивалю

Українська столиця до 28 жовтня насолоджується подіями Міжнародного кінофестивалю “Молодість”. У попередньому номері “Пошти” йшлося в основному про конкурсні програми київського фесту. Цього ж разу знайомимо читачів із найцікавішими подіями та фільмами позаконкурсної програми 42-ї “Молодості”. Отож, у 2012 році організатори фестивалю підготували п’ять (!) ретроспектив, серед яких особливою є In Memoria, що складається зі стрічок за участю геніального Богдана Ступки. Неординарним і цікавим для кіноманів буде Тиждень російського кіно, підготований Міністерством культури Російської Федерації. А ще на 42-му фестивалі традиційні  “Довгі ночі короткого метру” поповнилися новою країною-учасником – Швейцарією.

Окрему увагу варто звернути на довгоочікувану прем’єру альманаху короткометражок “Україно, ґудбай!”, до якого ввійшли шість фільмів молодих українських режисерів. У них йдеться про долі українців, яким довелося зіткнутися з еміграцією чи просто роботою за кордоном.

Одна зі стрічок, “Ядерні відходи” Мирослава Слабошпицького, здобула приз “Срібний леопард” на МКФ у Локарно, Гран-прі за кращий короткометражний фільм російського кінофестивалю “Кіношок” та взяла участь у багатьох міжнародних фестивалях. Загалом для проекту було знято 25 фільмів, десять із яких потрапили на національний конкурс “Молодості”. 

Прем’єра альманаху відбудеться сьогодні, 25 жовтня, о 20.00 у Червоному залі кінотеатру “Київ”.

Серед спеціальних подій особливе місце посідає показ нової стрічки польської режисерки Аґнєшки Голланд “У темряві” (2011), в якій розповідається про нацистську окупацію Львова та голокост. Цю кінокартину висунуто на “Оскар” від Польщі, вона змагатиметься за перемогу в номінації “Кращий іншомовний фільм” із роботою Михайла Іллєнка “ТойХтоПройшовКрізьВогонь”.

Нагадаємо, що “У темряві” вже показували на львівському кінофестивалі “Кінолев”, а от у Києві її можна буде побачити  сьогодні, 25 жовтня, о 19.00 і в суботу, 27 жовтня, о 15.20 в кінотеатрі “Жовтень”. 

довгі ночі короткого метру: 

Німеччина 

Похід на “Довгу ніч короткого метру” потрібно планувати заздалегіть: для жителя мегаполісу, залежного від режиму тіла і транспортних артерій міста, це подія радше настандартна. Тому автори програми відібрали найкраще з найкращого – 29 фільмів для повного глядацького задоволення.

Франція 

У традиційній програмі фестивалю шестигодинний нічний показ найдотепнішого, найдинамічнішого та найбільш вражаючого – 16 короткометражних фільмів, створених у Франції минулого року. Повний спектр емоцій та приємна втома від перегляду гарантовані.

Швейцарія 

“Швейцарська ніч” дебютує на “Молодості”. Три десятки стрічок за 320 хвилин покажуть палітру ігрових, документальних, а головне – анімаційних фільмів із країни фондю, йодлів і чотирьох мов. Швейцарія міксує найкраще з культур, а “Молодість” – найкраще зі Швейцарії. 

тиждень російського кіно 

Цьогорічну програму створено за підтримки Міністерства культури Російської Федерації, яке, не впливаючи на програмну політику загалом, допомогло сконцентрувати на фестивалі найвагоміших авторів “нової російської хвилі”: вісім визначних кіноподій року. Один із фільмів програми, “Ноги-атавізм”, став найкращим короткометражним фільмом кінофестивалю “Кінотавр-2012”, отримав приз глядацьких симпатій та нагороду Гільдії кінознавців і кінокритиків. У програмі Тижня також стрічки “Я тебе не люблю” Павла Костомарова та Олександра Расторгуєва, “Конвой” Олексія Мізгірьова,  “Кококо” Авдотьї Смирнової, “Я буду поруч” Павла Румінова,  “Зимо, геть!” Антона Серьогіна, “Доки ніч не розлучить” Бориса Хлебнікова та “Оповідання” Михайла Сегала.

ретроспективи:

Богдан Ступка

Влітку 2012 року український кінематограф зазнав великої втрати: пішов із життя актор із непересічною глибиною таланту – Богдан Ступка. Але коли зірка гине, її світло незліченні роки ще осяює небосхил. Саме тому “Молодість” покаже спеціальну ретроспективу In Memoria, куди увійде десять знакових фільмів за участі Богдана Сильвестровича. Глядачі побачать такі кінострічки: “Білий птах з чорною ознакою”, “Вогнем і мечем”, “Молитва за гетьмана Мазепу”, “Платон Ангел”, “Водій для Віри”, “Два в одному”,  “Свої”, “Дім”, мультфільм Володимира Гончарова “Джордано Бруно”. У рамках програми відбудуться ще й дві українські прем’єри останніх фільмів за участі Ступки – “Серце на долоні” Кшиштофа Зануссі та “Підпоручник Ромашов” Ігоря Черницького. Роль олігарха у першому принесла акторові приз за кращу чоловічу роль на ІІІ Римському міжнародному фестивалі (2008), а другий знімали у Росії майже десять років, проте презентували тільки два тижні тому на фестивалі “Амурська осінь”. 

 Мілош Форман


 Чеський режисер Мілош Форман  переїхав до Америки наприкінці 60-х, де кіно знімав рідко (два-три фільми на десятиріччя), проте дуже вдало. “Політ над гніздом зозулі”  та “Амадей” удостоїлися багатьох “Оскарів”, “Відрив” отримав Гран-прі журі у Каннах, “Народ проти Ларрі Флінта” – “Золотого ведмедя” у Берліні. Проте міжнародний кінофестиваль “Молодість” під час ретроспективи на честь 80-річчя режисера познайомить глядачів не лише з найкращими фільмами “американського” Формана , але і з його роботами “чеського періоду”. Ретроспективу становитимуть п’ять кінострічок, серед яких “Чорний Петр” (1964),”Кохання білявки” (1965), “Гори, моя панянко!” (1967) й “Політ над гніздом зозулі” (1975). Також у рамках події відбудеться українська прем’єра документальної стрічки “Мілош Форман: що не вбиває тебе…” (2011). Завдяки особистим зв’язкам, режисерові Милославу Шмідмаєру вдалося підгледіти подробиці сімейного життя Формана, про яке той розповідав рідко, але саме воно надихнуло режисера на створення багатьох фільмів – винятково вигадливих, насичених несподіваними сюжетними поворотами. До фільму також увійшли інтерв’ю з Майклом Дуґласом, Аннетт Бенінґ, Вуді Гаррелсоном і Наталі Портман.

Артур Ліпсетт 
Артур Ліпсетт, один із піонерів постмодернізму в кіно, жив і працював у шістдесяті. Він вважається канадським режисером, проте має  українське коріння: його мати народилася у Києві. Вперше використовуючи такі сучасні прийоми, як міксинг і ві­джеїнг, він комбінував рухомі зображення різного походження, конструюючи своє нелінійне кіно, де найважливішими були емоції, настрої і темпоритм. Харизматична постать Ліпсетта і його складні авангардні фільми були окрасою канадських та міжнародних кінофестивалів 60-х років минулого століття. Першу ж роботу режисера “Дуже мило, дуже мило”(1961) номінували на премію Американської кіноакадемії як найкращий ігровий короткометражний фільм. Його показали у Києві в рамках ретроспективи разом зі стрічками “Вільне падіння”(1964) та “Потоки”(1968). Роботами Ліпсетта свого часу захоплювалися Стенлі Кубрик та Джордж Лукас. Вважається, що останній під час створення “Зоряних війн” опирався на роботу Ліпсетта “21-87” (1964). Ще одна стрічка з ретроспективи, “Занурення у спогади” (1965), задумувалася режисером як своєрідна кінематографічна капсула з посланням прийдешнім поколінням.
 
Теодор Ушев
Ретроспектива фільмів члена Міжнародного журі цьогорічної “Молодості”, канадійця Теодора Ушева, одного з представників так званої документальної анімації, складається із десяти робіт. Серед них “Вертикаль”, “Вежа”, “Су”, “Той, хто чекав”, “Цариця”, “Дрюкс флюкс”, “Яннік Незе-Сеґен: без зупинки”, “Щоденники Ліпсетта”, “Грудневі солов’ї”. А його найсвіжіша стрічка “Демони”, яку також можна буде побачити на “Молодості”, перегукується з ретроспективою фільмів Артура Ліпсетта.
 

 Ален Роб-Ґріє

Ален Роб-Ґріє належав до європейського авангардного руху, який вплинув на загальний розвиток мистецтва кінця ХХ століття. “Школа погляду” з літературних романів перейшла у його кіно, втілившись у низці сюрреалістичних експериментів із жанром “еротичного горору”. На 42-й “Молодості” буде показано чотири роботи режисера: “Поступові перетікання втіхи”(Франція, 1974), “Едем і потому”(Франція, Чехословаччина, 1970), “Чоловік, який обманює”(Франція, Чехословаччина, 1968), “Трансєвропейський експрес”(Франція, Бельгія, 1967).


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1384 / 4.46MB / SQL:{query_count}