25 квадратних метрів українського борщу

Учора стартував 65-й Міжнародний каннський кінофестиваль. Україну на ньому репрезентуватимуть три повнометражні кінострічки

Учора стартував 65-й Міжнародний каннський кінофестиваль. Україну на ньому репрезентуватимуть три повнометражні кінострічки

Як раніше повідомляла “Пошта”, цьогоріч до Канн вітчизняна делегація на чолі з головою Державної служби кінематографії Катериною Копиловою повезе три повнометражні роботи режисерів Михайла Іллєнка (“Той, хто пройшов крізь вогонь”), Ахмета Сеітаблаєва (“Чемпіони з підворіття”) та кіноальманах “У кожного свій Чехов”, режисерами якого є Людмила Соколова, Віктор Тросін, Александр Драглюк та інші. Окрім того, представлять вісім незавершених українських кінопроектів. Учасником делегації також стане Денис Іванов, директор кінодистриб’ютора “Артхаус трафік”. Він представляє у Франції Міжнародний одеський кінофестиваль. 

На жаль, жодна з українських стрічок не братиме участі в конкурсній програмі, проте вітчизняні представники сподіваються, що під час каннських кіноднів зможуть залучити нових спонсорів та отримати підтримку в просуванні українського кінопродукту на міжнародний ринок. Зокрема, таким намірам сприятиме український національний павільйон, який працюватиме на 25 квадратних метрах. На його роботу держава виділила півмільйона гривень, додаткові ж кошти надаватимуть спонсори. “Український павільйон – це борщ, який постійно кипить. Там працюють три обізнані менеджери, які готові розповісти про кожен із проектів і про кожен нюанс того, що ми маємо, аби презентувати країну”, – повідомила українській службі ВВС Катерина Копилова. 

ДОВІДКА
65-й Міжнародний каннський кінофестиваль триватиме від 16 до 27 травня. У конкурсній програмі візьмуть участь 22 повнометражні художні фільми. Головою журі є італієць Нанні Моретті. Компанію йому складуть модельєр Жан-Поль Готьє, актори Тім Рот, Еван Мак-Грегор, Даян Крюгер та інші. Відкриє фестиваль стрічка Веса Андерсона “Королівство місяця, що сходить”. Символом цьогорічних Канн стала Мерилін Монро.

Окрім кінострічок, на Каннському кінофестивалі презентують і анімаційний фільм “Микита Кожум’яка”, а також документальний “Невідома країна”, драму “Переполох у Хельмі” та ще один кіноальманах “Шевченко. Для тебе, для України”. У Каннах також можна буде побачити українського силача Василя Вірастюка. Він разом із Дмитром Халаджи став головним героєм стрічки Віктора Андрієнка “Іван Сила”. Фільм розповідає про уродженця Закарпаття Івана Фірцака, який, ставши чемпіоном Європи з культуризму, отримав від американської преси статус найсильнішої людини XX століття.

Щодо того, кому ж дістанеться цьогорічна  “Золота пальмова гілка”, то серед претендентів є робота українського режисера Сергія Лозниці “В тумані”. Щоправда, попри українське походження, чимало кіномитців та критиків не визнають цю роботу українською, адже як “країна-виробник” заявлені Нідерланди, Німеччина, Латвія та Росія. Цікаво, що два роки тому цей же режисер презентував у конкурсній програмі Канн стрічку “Щастя моє”, виробником якої таки була Україна. 

Чималі надії українська делегація покладає на головний вітчизняний кінопрорив року – стрічку “Той, хто пройшов крізь вогонь”. Хоч у кінотеатрах робота Іллєнка зібрала лише 16% від витрачених на зйомки коштів, фільм засвідчив, що український глядач готовий підтримувати українське кіномистецтво, адже покази відвідали близько 60 тисяч людей. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
15.3357 / 4.09MB / SQL:{query_count}