Європа під замком

У Франції – комендантська година, в Литві – майже повний локдаун

Доки в Україні тривають суперечки навколо доцільності запровадження локдауну, більшість країн Європи посилюють карантинні обмеження. Десь закривають школи, десь – заклади громадського харчування, дехто діє ще радикальніше – комендантська година: після восьмої години вечора з дому ні ногою.
Станом на 15 грудня в світі виявили майже 73,2 млн випадків коронавірусу. Найбільше нових випадків коронавірусу зафіксували у США – близько 200 тисяч. Наступна – Туреччина, де різко зросла кількість позитивних результатів, зокрема через зміну системи тестування на Covid-19. У Бразилії та Росії зареєстрували майже однакову кількість нових хворих. Україна, де після вихідних значно зменшилась кількість виявлених хворих та проведених тестів, опинилась на 16-му місці серед країн світу за добовою захворюваністю на коронавірус. Загалом пандемія вже забрала життя 1,6 млн людей. Змогли одужати від хвороби 51,3 млн осіб. Наразі лікуються 20,2 млн людей.

Франція: сидіть вдома

Із вівторка, 15 грудня, мешканці Франції не мають права вийти з дому з 20.00 до 07.00 (окрім тих, хто має відповідну посвідку щодо необхідності дістатися роботи, наприклад, пожежники, поліцейські чи пекарі). Комендантська година діятиме впродовж найближчих шести тижнів. У новорічну ніч виняток не робитимуть, наголосив прем’єр-міністр Франції Жан Кастекс, інформує агенція AFP.
За його словами, сім’ям дозволять відвідувати родичів під час святкування Різдва 25 грудня. Розважальні й культурні заклади, зокрема кінотеатри, театри та музеї, будуть зачиненими у Франції щонайменше впродовж ще трьох тижнів.

Італія: «червона» зона + вулкан

У понеділок, 14 грудня, агентство Reuters повідомило, що уряд Італії розглядає можливість посилення загальнонаціональних обмежень щодо коронавірусу під час різдвяних та новорічних свят. 12 грудня Італія перевершила Велику Британію за кількістю померлих від коронавірусу в Європі. У зв’язку з побоюваннями з приводу можливого стрибка заражень, італійський уряд може ухвалити рішення про введення в країні правил карантину «червоної» зони з 24 грудня до принаймні 2 січня. Це означає, що нічну комендантську годину можуть продовжити, пересування без серйозних причин заборонене, магазини, а також бари та ресторани на вихідні та у святкові дні будуть закриті.
Водночас в італійців є ще одна проблема. Ввечері 13 грудня на Сицилії прокинувся найбільший активний вулкан Європи Етна. Як повідомив інтернет-портал Volcano Discovery, вулкан почав вивергатися після землетрусу магнітудою 2,7 бала за шкалою Ріхтера (максимальний показник – 12 балів). Потоки лави подекуди вистрілювали в небо на 100 метрів, водночас шлейфи попелу сягали п’яти кілометрів. За даними агентства ANSA, вулканічний попіл вкрив автомобілі, балкони, вулиці та тротуари в Катанії (місто на Сицилії, населення приблизно 315 тис. осіб. – «Львівська Пошта»). На щастя, жертв не було, робота аеропорту Катанії внаслідок виверження також не була порушена.
Розташований між Африканською та Євразійською тектонічними плитами та розломом між Африканською та Іонічною плитами вулкан Етна часто вивергається. Одне з найсерйозніших вивержень відбулося в березні 2017 року, коли було поранено 10 людей, зокрема команда репортерів BBC.
Нагадаємо, що це вже не перше стихійне лихо, яке спіткало італійців під час пандемії коронавірусу. В середині листопада на острові Стромболі в Тірренському морі на північ від Сицилії почав виверження тутешній однойменний вулкан Stromboli. Як повідомляв тоді сайт Volcano Discovery, з прилеглих населених пунктів було видно, як над вершиною вулкану піднявся 100-метровий стовп попелу, а незабаром після виверження розпочався «дощ» із попелу та дрібних шматків лави. У Національному інституті геофізики і вулканології – обсерваторії Етни заявили, що вибух великої інтенсивності спостерігали упродовж чотирьох хвилин. На щастя, ні постраждалих, ні руйнувань тоді не зафіксували.

Німеччина: посилення «посиленого» карантину

Від 16 грудня у Німеччині припиняють роботу магазини роздрібної торгівлі, за винятком продовольчих, закриваються школи й дитячі сади. Як пише Німецька хвиля, таке рішення ухвалили під час відеоконференції 13 грудня, в якій взяли участь канцлер Ангела Меркель і прем’єр-міністри 16 федеральних земель Німеччини. Нагадаємо, що раніше уряд Німеччини й так посилив карантинні обмеження.
Обмеження триватимуть щонайменше до 10 січня. Крім продовольчих магазинів, відчиненими будуть аптеки, галантереї, бензоколонки, банки, ощадкаси та поштові відділення. На різдвяні свята 24 – 26 грудня дозволені зустрічі у вузькому сімейному колі, максимальну кількість учасників таких зустрічей (не більше дев’яти дорослих) повинні визначити федеральні землі залежно від епідеміологічної ситуації.
На Новий рік (31 грудня та 1 грудня) вводять заборону масових заходів, громадянам наполегливо рекомендують відмовитися від запуску феєрверків. У період жорсткого локдауну дозволяється відвідування богослужінь у храмах, але лише у разі дотримання соціальної дистанції та маскового режиму. Спів у храмах заборонений. На великі богослужіння допускатимуть лише за попереднім записом. Із 16 грудня по 10 січня громадянам рекомендовано відмовитися від поїздок в інші регіони Німеччини або за кордон, за винятком тих випадків, коли це абсолютно необхідно.
Підприємства, які постраждали від локдауну, можуть розраховувати на отримання допомоги від держави. Максимальна сума допомоги збільшується із 200 до 500 тисяч EUR, але лише для тих компаній, яким безпосередньо чи опосередковано загрожує банкрутство. Передбачена й компенсація через втрату товарів у ціні.

Балтія: майже повний локдаун

З 16 грудня до 31 січня майже повний локдаун запроваджують в Литві. «Цифри лякають, вони дуже сумні. Можна дивитися на цифри, як на цифри, але якщо дивитися на цифри, як на живих людей, особливо якщо знаєш цих людей особисто, тоді ставлення стає зовсім іншим», – цитує очільницю уряду Литви Інгріду Шимоніте національна телерадіокомпанія LRT.
Уже з 15 грудня по 3 січня обмежується пересування жителів за межі самоврядувань, де вони проживають, за винятком випадків, коли пересування пов’язане зі смертю близьких родичів або коли людина вирушає на роботу, а її робоче місце розташоване в іншому самоврядуванні або у зв’язку з необхідною медичною допомогою.
Пропонується обмежити тісні контакти межами однієї сім’ї або домогосподарства, а також запровадити заборону на пересування без вагомих підстав територією свого самоврядування. Залишити свій дім можна тільки в разі, якщо необхідно вирушити на торговельну точку, на роботу або за трудової необхідності, в заклади охорони здоров’я, на похорон близьких. Вирушити можна і в ті самоврядування, де особа не проживає, але володіє там нерухомістю. Залишити самоврядування свого проживання можна для догляду за хворими або особами, які не здатні про себе подбати, а також для надання інших необхідних послуг.
Кабінет міністрів Литви також вирішив заборонити проведення приватних свят у громадських і приватних приміщеннях, якщо в них беруть участь члени більш ніж одного домашнього господарства або однієї сім’ї. Члени однієї сім’ї або одного домогосподарства можуть разом піти на прогулянку на свіжому повітрі.
Забороняється діяльність непродовольчих магазинів. Продовольчі магазини, аптеки, салони оптики, крамниці ветеринарних і ортопедичних товарів зможуть працювати. Дозволяється торгівля продовольством на ринках і в інших громадських торговельних місцях. Дозволяється здійснювати інтернет-продажі, коли товари доставляють додому або їх забирають в пунктах видачі.
Не тільки старшокласники, а й учні початкових класів, а також діти, які відвідують дошкільні установи, будуть навчатися дистанційно. Адміністрації самоврядувань зобов’язані забезпечити проведення занять у навчальних закладах для дітей, у батьків яких немає можливості працювати дистанційно.
Генеральний комісар поліції Литви Ренатас Пожела уточнив, що у зв’язку з набуттям чинності обмежень на пересування людей, 15 грудня поліція встановить контрольно-пропускні пункти на дорогах. За словами міністра охорони здоров’я Литви Арунаса Дулькіса, ефект від локдауну зможуть оцінити через три-чотири тижні.
Посилили карантин і в Естонії. Як повідомляє портал Err.ee, магазини можуть заповнювати лише на половину, а заклади громадського харчування без сидячих місць повинні зачинити до 22.00. Торгові зали магазинів та підприємств сфери послуг можуть заповнюватися тільки на половину від загальної місткості.
Заклади громадського харчування, розважальні заклади й місця проведення публічних заходів, у яких немає стаціонарних сидячих місць, не повинні працювати із 22.00 до 06.00, тоді як раніше обмеження діяли з півночі. Також в подібних закладах не можуть перебувати одночасно понад 250 осіб.
Для кінотеатрів, театрів і концертних залів умови роботи не змінюють, запроваджують тільки обмеження на завершення роботи до 22.00. Водночас зали зі сидячими місцями можуть працювати й після 22.00. На відкритому повітрі можуть проводитися заходи з кількістю учасників до 500 осіб, якщо вони не займають більш ніж половину території, на якій відбувається подія.

Нідерланди: «ми закриваємося»

У понеділок, 14 грудня, прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте оголосив про закриття всіх шкіл та другорядних магазинів щонайменше на п’ять тижнів у межах кампанії з боротьби з коронавірусом. «Нідерланди закриваються. Ми усвідомлюємо всю серйозність наших рішень прямо перед Різдвом», – заявив прем’єр. Водночас під його офісом у Гаазі зібрались протестувальники, які гриміли каструлями та сковорідками, інформує агентство Reuters.
Нові заходи включають обмеження зібрань двома людьми, зокрема вдома. Виняток зроблять на три дні у період Різдва, коли дозволять зустрічі за участі трьох дорослих відвідувачів. Людям також порадили залишатися вдома, не їздити на роботу та якомога частіше уникати контактів з іншими людьми. Марк Рютте також закликав людей відкласти несуттєві міжнародні подорожі до 15 березня.
Із 15 грудня всі громадські місця, зокрема дитячі садки, тренажерні зали, музеї, зоопарки, кінотеатри, перукарні та салони краси не працюватимуть до 19 січня. Школи закриють до 18 січня. Супермаркети, банки та аптеки залишаться відкритими.
Як бачимо, багато країн Європи напередодні свят лишень посилюють карантинні обмеження. Водночас українці обурюються намірами уряду запровадити локдаун. Можна, звичайно, сперечатися про ймовірні економічні наслідки, але доки кожен з нас не усвідомить небезпеки вірусу та не почне дотримуватися елементарних правил, Covid-19 забиратиме людські життя.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4317 / 4.08MB / SQL:{query_count}