Навальний хоче повернутися до Росії

Факт отруєння російського опозиціонера бойовою речовиною «Новачок» підтвердили три лабораторії

Здоров’я Олексія Навального, який з 22 серпня перебуває в берлінській клініці Charite, покращилося. У понеділок, 14 вересня, лікарі заявили, що дозволили йому вставати з ліжка. Пресслужба медзакладу на своєму сайті зазначає, що Навального повністю відключили від апарату штучної вентиляції легень, він вже має змогу на деякий час відходити від лікарняного ліжка. В клініці наголосили, що публічне інформування про стан здоров’я Навального здійснюється за погодженням з ним та його дружиною.
Сам опозиціонер заявив, що планує після одужання повернутися в Росію. Про це опозиціонер сказав німецькому прокурору, повідомляє телеканал «Дождь» з посиланням на The New York Times. «Він не планує емігрувати до Німеччини. Він хоче повернутися додому в Росію і продовжити свою справу», – сказало джерело The New York Times. З його слів, Навальний «повністю усвідомлює свій стан, що сталося і де він знаходиться». У розмові з німецьким прокурором він виступив проти співпраці з російською владою, яка запропонувала Німеччині провести спільне розслідування спроби його отруєння.

Нова версія «Новачка»

Раніше федеральний уряд Німеччини поширив заяву, в якій поінформував, що сліди нервово-паралітичного речовини з групи «Новачок» в біологічних матеріалах Навального незалежно підтвердили окрім лабораторії Бундесверу також ще дві лабораторії – у Франції та Швеції. «Це були нові аналізи, які взяли ці дві країни», - заявила речниця МЗС Німеччини Марія Адебар. За її словами, Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) запустить відповідну процедуру згідно Конвенції про заборону хімічної зброї.
Тим часом журнал Die Zeit з посиланням на неназвані джерела написав, що Навального отруїли новим різновидом «Новачка», доступ до якого може бути тільки у російських спецслужб. За інформацією видання, ця версія отрути більш смертоносна і діє повільніше, ніж версії, про які було відомо раніше. За задумом отруйників, Навальний повинен був померти в літаку, проте залишився живий «завдяки ланцюжку щасливих випадковостей»: діям пілота, який відразу ж посадив літак, і лікарів, які оперативно вкололи йому атропін.
Як вважає Die Zeit, операцію з використанням такої новітньої отрути могла провести тільки російська спецслужба. «Це залишає тільки один правдоподібний висновок: саме Кремль віддав наказ прибрати з дороги небажаного політика», – пише Die Zeit. Залишки речовини, за даними джерел видання, німецькі лікарі знайшли на шийці пляшки з водою, з якої пив Навальний, і на його руках. Як пише Die Zeit, німецька влада вважає, що один з агентів ФСБ, які постійно стежили за опозиційним політиком, міг нанести отруту на поверхню чашки, з якої політик пив чай, або ж отрутою побризкали вже в готовий чай.

Про Навального, Донбас і Крим

Спроба отруєння головного російського опозиціонера викликала жорстку реакцію в світі. «Росія на сьогодні є найбільшою загрозою для безпеки й стабільності регіону Східної Європи, тож міжнародне співтовариство має нагадати цій країні про її власні міжнародні зобов’язання та про необхідність відповідати за власні вчинки», - заявив 14 вересня під час вебінару під егідою Центру європейської політики (ЕРС) щодо стійкості та безпеки регіону Східної Європи посол США Філіп Рекер, співробітник бюро у справах Європи і Євразії Державного департаменту США.
Він нагадав, що Росія продовжує постачати зброю та тренувати бойовиків у східній Україні, руйнуючи таким чином власні дипломатичні спроби довести свою «невинуватість» відповідно до Мінських угод. «Росія дійсно має дотримуватися на міжнародній арені тих зобов’язань, які взяла на себе, та визнати відповідальність за власні дії», - додав представник Держдепу США. Він зауважив, що інформація, яка надійшла від Німеччини про отруєння російського опозиціонера Олексія Навального нервово-паралітичною речовиною, викликала «абсолютний шок». Американський посол наголосив, що будь-яке використання хімічної зброї будь-де і будь-коли за будь-яких обставин є неприйнятним порушенням міжнародних норм. США закликали Росію повною мірою співпрацювати із міжнародним розслідуванням щодо цього отруєння. Дипломат наголосив, що відповідальні особи, - й ті, хто здійснив цю атаку, й ті, хто віддавав накази, повинні понести відповідальність за свої вчинки.
«Ми маємо також пам’ятати, що шість з половиною років тому Росія незаконно захопила Крим, продовжує окупацію півострова, придушує критиків режиму й повністю контролює медіа, утискає релігійні свободи. Росія продовжує мілітаризацію півострова, що загрожує спільній безпеці у Чорному морі та за його межами. У Кримській декларації від липня 2018 року США чітко заявили, що вони не визнають, і ніколи не визнають у майбутньому російські претензії щодо власного суверенітету над півостровом. Крим є Україною, і ми хочемо зробити зрозумілим, що ми засуджуємо дії, які там проводить Росія», – наголосив Рекер.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9605 / 4.1MB / SQL:{query_count}