Закордонні подорожі: правила знову змінилися

До Білорусі – зі закордонним паспортом, до Болгарії – без карантину

Із вівторка, 1 вересня, змінився порядок виїзду громадян України до Білорусі, де не вщухають масові акції протесту проти режиму Лукашенка. Відтепер українці, які мають намір виїхати в цю країну, зможуть зробити це виключно за наявності закордонного паспорта, попередили в Державній прикордонній службі України (ДПСУ), нагадавши про відповідну постанову уряду. Документ передбачає часткове призупинення дії Угоди між Кабінетом Міністрів України та урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян.

Рекомендації від МЗС

У ДПСУ переконані, що новий порядок виїзду дозволить поліпшити захист українських громадян. Також прикордонники прогнозують суттєве зменшення часу проходження прикордонного контролю кожного громадянина, оскільки інформація зі закордонних паспортів зчитується автоматичними ридерами. Також у ДПСУ нагадали, що громадяни України, які проживають на території Білорусі, можуть оформити закордонні паспорти в українському посольстві в Мінську або консульстві у Бресті. «Зазначені установи забезпечені всім належним обладнанням для обробки паспортних клопотань громадян України. Водночас громадян України, які після 1 вересня 2020 року перебуватимуть на території Білорусі без закордонних паспортів, під час повернення в Україну прикордонники безперешкодно пропускатимуть і за внутрішніми паспортами», – запевнили в ДПСУ.
Також там зазначили, що громадяни України – жителі прикордонних районів – зможуть і надалі керуватися чинним режимом поїздок до Білорусі в місцевих пунктах пропуску за внутрішнім паспортом або свідоцтвом про народження (для осіб віком до 18 років) відповідно до угоди між Кабінетом Міністрів України та урядом Білорусі (від 12 грудня 1998 року) «Про порядок перетину білорусько-українського державного кордону громадянами, які проживають у прикордонних районах».
Нагадаємо, що раніше у вітчизняному МЗС закликали громадян України не їздити до Білорусі через складну суспільно-політичну ситуацію там. «Громадянам, які вже перебувають на території Білорусі, проявляти підвищену увагу і обережність, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в демонстраціях і акціях протесту, стежити за новинами і рекомендаціями місцевих органів влади», – наголосив глава відомства Дмитро Кулеба.

«Червоні» та «зелені»

Болгарія продовжила до 30 вересня дозвіл на в’їзд громадянам України без вимоги тесту й карантину. «31 серпня 2020 року оновлено рішення Міністерства охорони здоров’я Болгарії, згідно з яким із 1 до 30 вересня цього року громадянам України дозволено в’їжджати на територію Болгарії без необхідності надання документу, що показує негативний результат тестування на Covid-19 методом ПЛР, та без проходження 14-денного карантину», – повідомив консульський відділ посольства України у Болгарії.
Нагадаємо, що в середині липня Болгарія відкрила свої кордони для українських туристів без проходження 14-денного карантину і тестування на Covid-19. Наприкінці того ж місяця вирішили запровадити вимогу тесту для мандрівників із України, але вже два дні потому рішення скасували.
Болгарія після останнього оновлення українського списку країн «червоної» і «зеленої» зон, який вітчизняне Міністерство охорони здоров’я опублікувало 30 серпня, залишилася «зеленою».
З-поміж курортних країн, які приймають українців, згідно з новим списком, у «зеленому списку» залишилися також Словенія, Єгипет і Туреччина. Натомість до «червоної зони» потрапили Хорватія, Албанія і Чорногорія.
Україна включає до «червоного» списку держави, де кількість нових випадків на 100 тисяч населення за останні 14 днів перевищує аналогічний показник в Україні. Всі прибулі до України з «червоної зони» зобов’язані або піти на 14 днів на ізоляцію, або впродовж доби здати ПЛР-тест, або приїхати на територію України вже з готовими результатами тестування, зробленого не пізніше як за 48 годин до моменту перетину кордону.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6732 / 4.09MB / SQL:{query_count}