Нова жертва Кремля

Соратники Олексія Навального заявляють про отруєння, представники російської влади плутаються в заявах

20 серпня головному російському опозиціонеру Олексію Навальному стало погано в літаку рейсу Томськ - Москва. Повітряне судно екстрено посадили в аеропорту Омська, а політика у стані коми доставили до місцевого шпиталю, де під’єднали до апарату штучної вентиляції легень.
У штабі опозиціонера припускають, що його отруїли чимось, підмішаним у чай, водночас головний лікар томської лікарні стверджує, що слідів отрути в організмі не виявлено. «Іван Жданов, директор Фонду боротьби з корупцією (проєкту Навального), вийшов до преси й розповів, що тільки що співробітник поліції у лікарні повідомив, що в організмі Олексія виявлено отруту, небезпечну не тільки для нього, а й для оточення», – написала зранку 21 серпня в Twitter речниця політика Кіра Ярмиш. За словами Жданова, представниця транспортної поліції відмовилася називати, що це була за речовина. «Запитуємо: «Яка речовина? Вона каже: «Це таємниця слідства, ми не можемо сказати, але ця речовина смертельно небезпечна. Ця речовина несе загрозу не тільки життю Олексія, але й для оточуючих. Всі навколо повинні перебувати у костюмах хімзахисту», – зазначив чоловік.
Водночас у лікарні інформацію про виявлену поліцією небезпечну речовину не підтверджують. «Ви знаєте, я керуюся у своїй роботі офіційними документами, і ті офіційні документи, які до мене надійшли з нашої лабораторії, той спектр речовин, який апарат уже перевірив, всі негативні. Отрути не виявили ні в крові, ні в сечі», – заявив заступник головного лікаря Омської лікарні швидкої допомоги №1 Анатолій Калініченко. Водночас він зауважив, що «наразі ми майже маємо повний діагноз», але відмовився його озвучити, пославшись на лікарську таємницю.
«Тобто годину назад нам говорили про смертельну отруту, небезпечну для оточуючих, а тепер - що токсини не знайдені. Що у них взагалі відбувається?», - відреагувала речниця Навального Кіра Ярмиш.
В Омську вже приземлився літак з Німеччини, яким опозиціонера мали евакуювати до ФРН. Нагадаємо, що Анґела Меркель запропонувала надати Навальному потрібне лікування у німецькій клініці. Однак представники омської лікарні заявили, що хворий не транспортабельний, а рішення родичів для його перевезення недостатньо.
Своєю чергою Кіра Ярмиш наголосила, що заборона на перевезення Навального «означає пряму загрозу його життю». При цьому вона нагадала слова речника Володимира Путіна Пєскова, який напередодні обіцяв надати допомогу в лікуванні Навального і транспортуванні його в іншу клініку. За словами Ярмиш, оточення опозиціонера звертається до Європейського суду з прав людини та вимагає заборонити владі РФ чинити перепони транспортуванню опозиціонера до медичної установи.
Ситуація перебуває в розвитку і постійно з’являються нові подробиці. Озвучено й перші версії. В ефірі телеканалу «Настоящее время» колишній полковник ФСБ, а нині - опозиційний політик Геннадій Гудков заявив, що «ніхто б не посмів щось зробити з Навальним без санкції Кремля». «У країні, яка управляється в ручному режимі з жорсткою ієрархією, тільки спецслужби і можуть бути причетні. Тому що просто уявіть, що це хтось би зробив з ображених чиновників, припустимо, з метою помсти Олексію Навальному. Кремль би уже зараз вирив найкращих нишпорок, вони б покарали всіх тих, хто посмів без санкції зробити щось з лідером російської опозиції... Ніхто б не посмів щось зробити з Навальним без санкції Кремля, без узгодження з керівництвом країни», - заявив Гудков.
«Що мені здається безперечним - це те, що в Білорусі відбуваються події, які в Москві сприймаються як вкрай небажані. І Навальний сприймається як один з можливих тригерів, лідерів цього самого можливого загальноросійського протесту. Можливо, у когось здали нерви у світлі того, що відбувається там», - розповів у ефірі каналу «Україна 24» російський політолог Дмитро Орєшкін.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6835 / 4.09MB / SQL:{query_count}