Приїхали – одразу почали заробляти

Для українських заробітчан у Польщі в галузі сільського господарства змінили правила проходження карантину

Міністерство сільського господарства Республіки Польща повідомило про нові правила, що мають полегшити місцевим фермерам нових робочих рук, повідомило «Польське радіо». Зокрема, сезонні працівники з-поза східного кордону Польщі, зокрема, з України, зможуть працювати відразу по прибутті до сільськогосподарської фірми.
Міністр сільського господарства Ян Кшиштоф Ардановський розповів, що іноземці, прибуваючи на ферми, можуть під час карантину виконувати свою працю з першого дня перебування. Цього немає в інших галузях. Він додав, що для приїжджих розроблені спеціальні санітарні процедури: «Головний санітарний інспектор представив рекомендації, що визначають спосіб перебування працівників у господарствах, окремі входи, санітарні вузли, обмеження контакту з іншими людьми до мінімуму, розділення працівників на менші групи, аби мінімалізувати ризик. У випадку захворювання когось з її членів, лише цю групу ми призначаємо до госпіталізації та виключаємо з праці».
Новоприбулі працівники проходитимуть тести на наявність коронавірусу. Платитимуть за це фермери, - додає міністр Ян Кшиштоф Ардановський. «Це також відповідає інтересам фермерів, котрі запрошують працівників. Адже працівники, збираючи врожаї, забезпечують прибутки фермерів. Бюджетна підтримка заборонена Європейським Союзом – це неприпустима державна допомога. Ми не можемо за рахунок бюджету іноземцям покривати витрати на ці тести», - заявив Ян Кшиштоф Ардановський.
Також міністр сільського господарства закликав поляків, що на даний момент не мають роботи, розглянути можливість сезонної праці у сільськогосподарській галузі. Він додав, що ставки у цій сфері «дедалі привабливіші».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.6051 / 4.06MB / SQL:{query_count}