Кремль переслідує українських вірян

Конгрес США стурбований утисками Росією свободи віросповідання на окупованих територіях

Члени Гельсінської комісії США, конгресмени Джо Вілсон та Еммануель Клівер внесли до Конгресу законопроєкт із підтримки свободи віросповідання на території України. Голова Гельсінської комісії, сенатор Роджер Вікер, планує внести його до Сенату наступного тижня, повідомляє Голос Америки.
«Кремль переслідує мирні релігійні громади в окупованій Автономній Республіці Крим та контрольованому його представниками Донбасі навіть більш жорстко та широко, ніж на території Російської Федерації, – говорить конгресмен Еммануель Клівер. – Уряд Російської Федерації порушує міжнародне гуманітарне право та міжнародні зобов’язання з поваги та захисту релігійних свобод. Беззаконня Кремля має тягнути за собою наслідки, що означатиме правосуддя для народу України».
«Понад п’ять років Російська Федерація незаконно окуповує Автономну Республіку Крим та контролює частину Донбасу збройними формуваннями, якими вона командує. Службовці та найманці Кремля викрадають, ув’язнюють та катують людей у цих регіонах за їхню віру, – говорить конгресмен Джо Вілсон. – Російські посадовці несуть провину, і цей законопроєкт допоможе притягнути їх до відповідальності».
Порушення, зазначається в законопроєкті, які Росія здійснює на окупованій та контрольованій території, переважно спрямовані проти Православної церкви України (ПЦУ), Греко-католицької церкви, протестантів та Свідків Єгови.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
19.5036 / 4.06MB / SQL:{query_count}