Україна почала конфіскацію майна “Газпрому”

Швейцарські судові пристави в місті Цуг провели опис майна в офісі компанії Nord Stream AG – операторі морського газопроводу “Північний потік”, 51% акцій якої належить російському газовому монополісту “Газпрому”

Це було зроблено на вимогу НАК “Нафтогаз України” щодо примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу. 
“Компанія підтверджує факт звернення до швейцарських судів з вимогою примусового стягнення коштів, і швейцарська влада вже вжила заходів щодо активів “Газпрому” на території країни”, – йдеться в повідомленні прес-служби “Нафтогазу”.
Нагадаємо, 28 лютого цього року Стокгольмський арбітраж зобов’язав російського монополіста доплатити НАК “Нафтогаз України” 4,63 млрд USD за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Враховуючи борги “Нафтогазу”, реально “Газпром” має сплатити українській компанії 2,56 млрд USD.
Зрозуміло, що “Газпром” висловив категоричну незгоду з рішенням арбітражу та подав відповідну апеляцію. “У відповідності з нормами міжнародного права, рішення арбітражів підлягають виконанню майже в усіх країнах світу. Оскарження рішень “Газпромом” не може зупинити їхнього виконання”, – додали в “Нафтогазі”.
Далі на черзі – Британія та Нідерланди. Як заявив напередодні Президент Петро Порошенко, Україна вже звернулася до цих країн з проханням розпочати обтяження акцій та інших активів “Газпрому” на своїй території.
Тим часом стало відомо, що система електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ), яка підпорядковується Міністерству юстиції, оголосила про продаж арештованого російського літака Boeing D737/524. Повітряне судно арештували за борги авіакомпанії “Трансаеро” з РФ за обслуговування та стоянку в Міжнародному аеропорту “Київ”. Борг становив 625 тис. USD, стартова ціна літака – 35,99 млн грн. “Це дуже вигідна пропозиція як для вітчизняних, так і для іноземних авіакомпаній. Літак уже в Україні, відсутні транспортні витрати”, – повідомив директор СЕТАМ Віктор Вишньов.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6534 / 4.07MB / SQL:{query_count}