Ціна на нафту починає ставити рекорди

Вихід Сполучених Штатів із ядерної угоди щодо Ірану може спровокувати різке зростання цін на нафту, в результаті чого вартість чорного золота найближчими місяцями може сягнути 100 USD за барель (нині котирування на рівні 80 USD)

Про це заявив голова французького нафтового гіганта Total Патрік Пуянне, виступаючи в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) у Вашингтоні.
Патрік Пуянне уточнив, що внаслідок виходу США із цієї угоди проект Total у Південному Парсі в Ірані може потрапити під вторинні санкції, хоча реалізація проекту тривала відповідно до міжнародного права. Тож Total має зобов’язання як перед своїми партнерами в США, де у компанії активів на 10 млрд USD, так і перед Тегераном. Тому Total наразі провадить діалог із французькою та американською владою, щоб мінімізувати ризики. Керівництво компанії заявило, що буде вимушене вийти з іранського проекту, якщо не зможе отримати спеціальний дозвіл від влади США.
Ще одним чинником, що сприятиме росту нафтових цін, Патрік Пуянне назвав нестабільну ситуацію у Венесуелі, де днями відбулися президентські вибори, на яких із результатом 68% переміг чинний глава держави Ніколас Мадуро. Легітимність волевиявлення, під час якого було зафіксовано 142 тисяч порушень, відмовилися визнавати США та низка держав Латинської Америки. Ніколас Мадуро, вірний послідовник покійного Уго Чавеса, довів Венесуелу, яка володіє найбільшими покладами нафти на Американському континенті, до економічного колапсу (девальвація національної валюти б’є всі рекорди – за 1 USD дають 700 тисяч боліварів, у країні спостерігається дефіцит продовольства, із Венесуели уже втекли близько 1,2 мільйона осіб). Не виключено, що масові фальсифікації на виборах можуть стати причиною акцій протесту, що цілком здатні перетворитися на повноцінну революцію.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7202 / 4.06MB / SQL:{query_count}