Нобелівська премія з літератури опинилася під загрозою

Премія присуджується з 1911 року, за цей час її лауреатами стали 114 осіб

Але зараз її присудження виявилося під загрозою: якщо не цьогоріч, то в найближчі роки може статися так, що вирішувати, кому саме буде вручатися премія, а разом із нею 8 млн шведських крон (близько 777 тис. євро), буде нікому.
Криза викликана тим, що відразу три чинних члени Шведської королівської академії, яка називає лауреата, подали у відставку: письменник Клас Остергрен, літературознавець К’єлл Еспмарк та історик Петер Енглунд, відомий своєю книгою про Полтавську битву, перекладеною кількома мовами. Крім них, прозаїк Сара Стридсберг теж заявила, що думає про те, щоб вийти із Шведської академії. Якщо це станеться, то, як вважають шведські експерти, академія може опинитися на межі розвалу або самоліквідації, повідомляє Німецька хвиля. Якщо додати до нинішніх відставників тих членів Шведської академії, які вийшли з неї раніше, залишається лише 12 академіків з 18. Оскільки вибираються вони довічно, то місця тих, хто вибув за власним бажанням, все-одно залишаються вакантними до самої їх смерті. 
Шведська академія не вперше стає об’єктом критики. Насамперед мова йшла про невдалий або навіть про необ’єктивний вибір нобелівських лауреатів. Одні дорікають академії в тому, що вона ігнорує “справжніх” письменників, віддаючи перевагу “політкоректному” набору маловідомих авторів, наприклад, з країн Африки. Інші, навпаки, ставлять їй в провину те, що академіки занадто часто обирають представників анг­ломовної літератури. Треті дивуються, чому премію, всупереч заповіту Альфреда Нобеля, присуджують не письменникам, а наприклад, американському музиканту Бобу Ділану або італійському режисеру та художнику Даріо Фо. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8005 / 4.35MB / SQL:{query_count}