Варшава танцює під дудку Москви

Польський експерт, радник глави МЗС Польщі Пшемислав Журавськи вел Граєвськи вважає, що український фрагмент у законі про Інститут національної пам’яті міг бути написаний у Москві

Таку думку він висловив у інтерв’ю агенції Укрінформ.
“Є досить значні побоювання, що це дійсно так. Це стосується як експертів, які були допущені до роботи над цією поправкою, так і змісту самої поправки”, – зазначив радник глави МЗС Польщі. Він наголосив, що в поправці є досить значні історичні помилки. “Якщо в законі є згадка про українських націоналістів, які були колаборантами Третього Райху, а потім вказуються часові рамки 1925 – 1950 років, то це знущання над польським законодавцем, оскільки Третій Райх існував у 1933 – 1945 роках, а в 1925 – 1933 роках і 1945 – 1950 роках ніхто не міг з ним колаборувати, адже тоді він не існував”, – зазначив радник глави МЗС РП.
“Ще одна правова вада – в законі йдеться про злочини на території окупованої Польщі лише українських націоналістів. Тому виникає питання: а чому немає згадки про злочини націоналістів та колаборантів інших національностей? У Польщі в цей період діяли формування власівців, східні легіони, наприклад, азербайджанські, які придушували Варшавське повстання (1944 рік), литовські націоналісти тощо”, – підкреслив Журавськи вел Граєвськи.
Експерт назвав невипадковим те, що у закон вписали лише українців. “Це був очевидний крок з політичною мотивацією. Його мета – створити напругу в польсько-українських відносинах, що було зроблено з порушенням польського законодавства”, – констатував радник глави польського МЗС. “Дуже сподіваюся, що конституційний суд країни зверне увагу на ці помилки, й український фрагмент змінять. В мене складається враження, що в польських владних елітах уже усвідомили масштаби непорозуміння і є сподівання, що ці помилки справді виправлять”, – резюмував Журавськи вел Граєвськи.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.1803 / 4.08MB / SQL:{query_count}