Антибандерівський закон вилазить Варшаві боком

Між Польщею та Ізраїлем розгорівся гучний дипломатичний скандал

Мер ізраїльського міста Кір’ят-Бялік Елі Дукорські мав виступити перед ізраїльськими студентами та польською молоддю у місті Радомсько. Перед заходом він відправив текст свого виступу на переклад до Польщі, але польська сторона повернула його в цензурованому вигляді. Коли майбутній промовець не погодився з правками, його виступ узагалі скасували, пише англомовна версія ізраїльського видання Ynet News.
“Я підготував промову, яка ґрунтувалася на особистому досвіді моєї матері під час Голокосту. Ми передали промову на переклад польською і отримали відповідь з вимогою цензурувати події, до яких причетні поляки, та писати, що до них причетні українці, а замість “нацисти” писати “німецькі нацисти”, – розповів ображений ізраїльтянин. Зі слів Елі Дукорські, його також попросили не згадувати поляків, що видавали євреїв німцям, та змінити кількість євреїв, убитих поляками під час війни.
Дукорські погодився вилучити з промови слова про 200 тисяч жертв. Але опісля його попросили внести зміни, з якими він не міг погодитися. У підсумку місцева влада Радомська повідомила Дукорські, що спільна з поляками церемонія скасована. Мер прочитав свою оригінальну промову без змін лише перед ізраїльськими студентами. “Деякі речі неможливо приховати. Це класичний випадок заперечення Голокосту”, – прокоментував він.
Нагадаємо, що 6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав скандальні поправки до закону про Інститут національної пам’яті Польщі, який серед іншого передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів та штрафи і тюремні терміни за згадки про причетність поляків до Голокосту. Закон в Україні отримав назву “антибандерівський”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7053 / 4.07MB / SQL:{query_count}