Росія нагадує мавпу з гранатою

Кремль визнав, що ніколи не переможе Сполучені Штати

фото: pikabu.ru
Справжньою сенсацією стала стаття доктора воєнних наук, заступника президента Російської академії ракетних і артилерійських наук, капітана першого рангу Костянтина Сівкова, опублікована у “Військово-промисловому кур’єрі”. Авторитетний військовий експерт порівняв можливості морських, повітряних і сухопутних сил РФ і США та зробив висновок, який шокує: Росія ніколи не переможе Сполучені Штати!
Головна причина – тотальна перевага США за кількісним складом бойової техніки. Приміром, щодо авіаносців американський флот перевершує російський у 12 разів (при цьому флагман РФ “Адмірал Кузнецов” за бойовим потенціалом відповідає приблизно половині одного американського “побратима”), щодо крейсерів – у шість з половиною разів, щодо есмінців – уп’ятеро, щодо багатоцільових атомних підводних човнів (АПЧ) – учетверо.
Єдине, у чому військово-морський флот (ВМФ) РФ перевершує військово-морські сили (ВМС) США, це неатомні підводні човни (їх у Америці не будують вже понад півстоліття) і кораблі ближньої морської зони: корвети, малі ракетні кораблі (МРК) і катери різного призначення. Проте перевага РФ у цьому з лишком компенсується складом флотів союзників США, зокрема країн НАТО, стверджує капітан першого рангу Костянтин Сівков.
У повітряно-космічній сфері справи не кращі. Щодо бойових літаків (винищувачі, бомбардувальники, штурмовики) американські військово-повітряні сили (ВПС) і ВМС майже в чотири рази перевершують російські військово-космічні сили (ВКС) та морську авіацію. При цьому остання поступається американській приблизно вдвічі. З урахуванням літаків забезпечення загальна кількісна перевага авіації США майже восьмикратна. Тут доречно згадати про російський Су-57. З одного боку, це першокласна машина, гідний суперник американського F-22. Але Су-57 – усього чотири, а F-22 – понад 200! Аналогічна ситуація і з літаками типу АВАКС, без яких виявити маловисотні цілі типу “Томагавк” чи “Калібр” неможливо. У РФ – близько 16 таких машин, у США – понад 60.
Чисельність американських сухопутних військ майже вдвічі більша за російські. Плюс корпус морської піхоти, чий особовий склад лише на 35% менший за всі сухопутні війська РФ. Щодо розгорнутих танків і бойових броньованих машин (ББМ) США мають перевагу приблизно в три з половиною рази, щодо артилерії великого калібру і ракетних систем залпового вогню (РСЗВ) – у чотири.
Варто згадати і про боєприпаси. Почнемо з високоточної зброї, боєприпаси якої мають власну систему самонаведення. США такою зброєю у війні проти Іраку вразили понад 70% цілей. Російська армія у війні з Грузією 2008 року – 1,5%, у ході нинішнього конфлікту в Сирії – 10-15%.
Але проблема не тільки в якості, але й у кількості. Згідно з відкритими даними, кількість “Томагавків” у американських збройних силах – 4500-7500 одиниць. Крім того, щороку закуповують близько 500 таких ракет, тобто впродовж 9-12 років відбувається повне оновлення арсеналів. Відкритих даних щодо кількості російських “Калібрів” немає, але заступник президента Російської академії ракетних і артилерійських наук Костянтин Сівков на основі власних даних стверджує, що загалом у РФ до 300-400 одиниць таких ракет, а їх щорічні поставки не перевищують 50-60 штук. “Цього вистачить на одну повноцінну повітряну операцію, подібну до тих, які в Сирії регулярно проводять США. І – привіт, запаси “Калібрів” закінчилися”, – пише капітан Костянтин Сівков.
Складна ситуація в РФ і з боєприпасами до ствольної та реактивної артилерії. Досвід і розрахунки показують, що для проведення лише однієї операції фронтового масштабу тривалістю 15-20 діб (на першому етапі збройного конфлікту або локальної війни) знадобиться більш ніж мільйон різних боєприпасів калібром понад 76 міліметрів. “Нам зараз хоча б річне виробництво довести до цієї цифри. Із зенітними та протикорабельними ракетами для флоту, ВКС, сухопутних військ справи не кращі”, – пояснює доктор воєнних наук.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.3745 / 4.09MB / SQL:{query_count}