Буханка хліба за 1 USD

У Туркменістані відчувається дефіцит основних продуктів харчування

Про це повідом­ляє радіо “Азатлик” (туркменська служба Радіо Свобода). Ще в листопаді у деяких регіонах країни удвічі подорожчало борошно, і громадяни почали скуповувати його, побоюючись дефіциту. До початку грудня борошна не вистачало вже по всій країні, жителі регіонів замовляють його своїм родичам і знайомим, які їдуть до столиці, пише сайт радіо­станції.
У підсумку в декількох областях вартість найдешевшого хліба зросла в півтора рази – із 1 маната (0,28 долара США) до 1,4-1,5. У Ашгабаді хліб із якісного борошна за два тижні подорожчав з 2 манатів до 3,5. У державних магазинах можна купити не більш ніж кілограм курячих стегенець в одні руки вартістю 8 манатів (2,3 долара США). Без обмежень їх продають у приватних торгових точках, але коштують вони вже 10 манатів.
Також у Ашгабаді виник дефіцит яєць, тому їх вартість збільшилася на 50 відсотків. Як повідомляє видання “Хроніка Туркменістану”, в ашгабадських державних магазинах яйця продають тільки дорослим і не більше 30 штук в одні руки. За торгівлею стежать поліцейські, які забороняють фотографувати черги і не пускають у них дітей.
Удвічі зросли ціни на овочі, фрукти та кондитерські вироби, а також на дитячий одяг. Крім того, подорожчали всі промислові товари.
Чиновник із міністерства внутрішніх справ Туркменістану розповів радіо “Азатлик”, що підвищення цін пов’язане зі штучно спровокованим дефіцитом і логістичними труднощами. Регіональні постачальники відчувають проблеми із забезпеченням столиці продуктами через обмеження на в’їзд машин із обласними номерами.
Водночас на державному телебаченні проблему дефіциту не висвітлюють, навпаки – розповідають про “економічні успіхи держави”. Радіо “Азатлик” нагадує, що в Туркменістані наприкінці 2016 року через брак і подорожчання борошна тривала подібна продовольча криза.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9364 / 4.35MB / SQL:{query_count}