В Італії – власна “Каталонія”

Жителі двох північних італійських провінцій – Венето і Ломбардії – проголосували на референдумах щодо проголошення автономії своїх регіонів

Підтримка абсолютна – понад 90% виборців сказали “так” проголошенню автономії.
Щоправда, референдуми носили суто консультаційний характер – їх результати лише дозволять місцевій владі розпочати з Римом переговори про можливість отримання статусу автономії. Венето і Ломбардія є найбагатшими регіонами Італії, при цьому в державну скарбницю вони платять податків більше, ніж отримують назад у вигляді допомог та субсидій.
Сумарний ВВП Ломбардії і Венето становить третину від всієї італійської економіки. Головне місто Ломбардії Мілан взагалі є столицею італійських фінансів – він знаходиться на четвертому місці серед європейських агломерацій за рівнем ВВП. Якби Мілан був би окремою державою, то його економіка дорівнювала б економіці Австрії, що знаходиться на 28-му місці в списку світових економік. Зараз Рим віддає Ломбардії на 54 млрд євро менше, ніж отримує від неї. Із Венето ситуація менш драматична – провінція отримує на 15,5 млрд євро менше, ніж приносить в італійську казну.
За словами губернатора Венето Луки Дзайі, провінція має намір домагатися від Риму прав на управління в 23 сферах, куди, зокрема, входять освіта, охорона здоров’я, транспорт і охорона навколишнього середовища. Також губернатор оголосив про намір вимагати збереження в бюд­жеті провінції 90% усіх податкових зборів. За повідомленнями італійських засобів масової інформації, апетити уряду Ломбардії значно скромніші – міланці згодні залишати в себе лише половину податкових надходжень.
Тим часом уже завтра, 26 жовтня, уряд Каталонії планує проголосити незалежність. У відповідь Мадрид пригрозив “вирішити ситуацію в силовий спосіб”. Фактично, Іспанія опинилася на порозі внутрішнього збройного конфлікту.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7682 / 4.35MB / SQL:{query_count}