Москва навчилася обходити санкції

Державні організації та компанії з РФ та анексованого Криму попри санкції закуповують програми Microsoft, незважаючи на заборону Вашингтона вести бізнес із ними

Про це йдеться в ексклюзивному матеріалі Reuters.
Продукція була продана через третіх осіб, та агентство поки що не знайшло підтвердження того, що Microsoft продала свої програми безпосередньо компаніям, які підпадають під санкції. Reuters, посилаючись на базу даних держзакупівель Росії, стверджує, що російські та кримські компанії, які перебувають під санкціями, закупили понад п’ять тисяч програмних продуктів Microsoft на загальну суму близько мільйона доларів США.
“Сума відносно невелика, але таке програмне забезпечення життєво важливе для багатьох фірм і організацій в Росії та Криму. До бази даних також не входять приватні компанії, тому масштаб проблеми може бути набагато більшим”, – кажуть у агентстві. В переліку компаній, які підпадають під санкції та які придбали продукти Microsoft, зокрема, зазначені: “Алмаз-Антей” (виробник ракет класу “повітря-повітря” для зенітних установок “Бук”) та “Главное управление государственной экспертизы” (державне проектно-конструкторське агентство, яке бере участь у будівництві Керченського моста”).
У Microsoft заявили, що компанія ретельно стежить, аби підсанкційні клієнти не могли використовувати її програмне забезпечення. “Microsoft жорстко налаштована на дотримання юридичних вимог, і ми розглядаємо це питання впродовж останніх тижнів”, – заявив представник Microsoft у письмовому коментарі для Reuters.
Тим часом німецький концерн Volkswagen офіційно заборонив продавати в окупованому Криму вантажівки, комерційні автомобілі на десять і більше пасажирів, а також машини спецпризначення, при цьому обмеження стосуються компаній, які є в Криму або планують використовувати техніку на території півострова.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7186 / 4.35MB / SQL:{query_count}