Green Velo: 2070 кілометрів, приязних для роверистів

Навколо – густий ліс, під колесами велосипеда – пристойна асфальтована дорога

фото: greenvelo.pl
Наша дружна компанія роверистів накручує кілометри Вармінсько-Мазурським воєводством на північному сході Польщі. Аж гульк – за черговим поворотом на тлі зарослого мохом бетонного бункеру табличка “Achtung мinen”. Очікуючи на грізне “Halt!”, про всяк випадок пригальмовуємо. З-за дерев повільно насувається бойова рубка підводного човна. Все! Приїхали…
Місцевість Мамерки, де в часи Другої світової була штаб-квартира міністра закордонних справ Третього Рейху Йоахіма фон Ріббентропа та нібито таємний завод із виробництва субмарин, – лише одна з дуже багатьох атракцій на найдовшому в Польщі веломаршруті Green Velo.
Він має протяжність 2070 кілометрів і простягається через п’ять польських воєводств, п’ять національних і 15 пейзажних парків, уздовж і впоперек найбільших польських річок.
Зі слів директора закордонного осередку Польської туристичної організації у Києві Влодзімежа Щурека, окрім численних атракцій, Green Velo облаштований таким чином, щоб велосипедисти відчували під час подорожі цілковитий комфорт. Його доповнює директор Регіональної туристичної організації Свєнтокшиського воєводства, через який пролягає маршрут Green Velo, Малгожата Вілк-Гживна: “За два роки функціонування маршрут став дуже популярним на польському ринку і високо оцінений велосипедистами, якщо мовиться про стандарти обслуговування. Завдяки дорожнім знакам роверисти легко знайдуть маршрут. Також важливим є те, що вони можуть зупинитися в пунктах обслуговування велосипедистів, знайти тут місце для нічлігу, відпочинку, отримати всю необхідну допомогу. В цих місцях, приязних до велосипедистів, мандрівники можуть затриматися на кілька днів, щоби відпочити. Загалом таких місць з обслуговування велосипедистів – понад 200 на всьому маршруті. Кожні 5-10 кілометрів такі пункти обслуговування мають вигляд паркінгу і місць для перепочинку, кожні 15-30 кілометрів місця обслуги велосипедистів обладнані вбиральнями, неподалік можна знайти заклади харчування, продуктові крамниці, магазини з інвентарем для велосипедів і ремонтним сервісом, а також пункти туристичної інформації. А кожні 50 кілометрів можна знайти місце обслуги велосипедистів з місцями для нічлігу (кемпінги, пансіонати, апартаменти, гостели і готелі)”.
“Очевидно, що український турист прагне чистих, ошатних, але економних готелів, гостелів, апартаментів або кімнат у оселях так званого зеленого туризму. Власне таку пропозицію маємо для гостей нашого маршруту”, – додає заступник директора Департаменту промоції й економічної співпраці уряду маршалковського Підкарпатського воєводства, через яке теж пролягає маршрут Green Velo, Марія Міхур-Жемба.
Green Velo починається у Свєнтокшиському воєводстві, далі простягається до Підкарпатського, проходить через добре знаний жителями Західної України Жешув, майже сягає Бещадів, потім “прямує” на північ – аж до мальовничих Мазурських озер, а завершується на Віслянській затоці біля Балтійського моря. Дорогою туристи мають можливість побачити все, що є найцікавіше в тій чи тій частині Польщі. Особливо поляки пишаються тим, що Green Velo – це маршрут багатьох культур і чотирьох релігій, бо тут можна побачити пам’ятки католицькі, православні, греко-католицькі, навіть мусульманські. Неподалік Білостока – село Крушиняни, де досі моляться у мечеті, а небіжчиків ховають на мусульманському цвинтарі. Тут живуть литовські татари, які осіли на цій території ще в XVII столітті. Зараз у Польщі їх залишилося лише кілька сотень, однак тут ревно бережуть ісламську віру, родинні традиції та повагу до предків. Кожен має подвійне ім’я – польське та мусульманське, мріє здійснити хадж у Мекку і жертвує зякат бідним.
Узагалі цікавинок на маршруті Green Velo  безліч, тож описувати їх марна справа, найкраще сісти на ровер – і вперед! Яскраві враження гарантовані!

Редакція “Пошти” дякує за підготовку
цього матеріалу Польській туристичній організації
та особисто Юлії Косинській

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8987 / 4.38MB / SQL:{query_count}